Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy webáruház X forintért...

Ha egy webáruház X forintért árul valamit, jogom van-e azt annyiért megvenni, még akkor is, ha tévedésből árulja annyiért?

Figyelt kérdés

webáruház, kinn a termék X forintért. jó olcsó, gyorsan kosárba a teljes készletet belőle (27 db) adatok megadása, rendelés.

jön a visszaigazolás, rendelést fogadtuk, kérjük fizessen bankkártyával. fizetek.

jön a visszaigazolás, fizetés fogadva, a termék kiszállítása ... dátum

oké.

majd jön a telefon: a termék hibásan került ki annyiért amennyiért, és nyilván én se gondolom, hogy annyiért odaadják.

???

persze magam is láttam hogy nonszenz az ár, de és akor mi van? Kinn volt a termék engedte kosárba rakni engedte fizetni megkaptam a visszaigazolást-szerintem kutya kötelességük annyiért odaadni amennyiért árulták.

hogy aztán ők hiábásan adták meg az árat: hát szar ügy, de ez mér az ő gondjuk legyen.


hogy van ez a jog szempontjából?


2014. dec. 15. 12:57
 1/5 Tengor ***** válasza:
Olvasd át az oldalon elérhető súgót. Ha nincs benne (általában nincs benne, mert webshopról van szó és nem postaládába dobós újságról), hogy szabadon változtathatják az árat, akkor annyiért kell adniuk, amennyiért ki volt írva. Ha elcseszték, elcseszték. Persze valószínűleg egy alkalmazott fizujából fogják levonni, de hát...
2014. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És mit csinálsz, bepereled őket? Mindenhol azt csinálják hogy "bocs elfogyott ez, 5ezerrel drágábban tudok holnapra hozni". Mindenesetre ha nem nyersz vele párszázezret vagy nincs 5 éved pereskedni, hagyd a fenébe. Valszeg így is lelépnek a felénél és buktad a párhavi ügyvédi költségedet.
2014. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát a gyakorlati választ már tudom: a pénzt visszautalták a terméket meg megvehetem az új módosított áron
2014. dec. 15. 13:07
 4/5 Tengor ***** válasza:
Ha nem pár ezer Ft-ról van szó, azért a fogyasztóvédelmet meg lehetne említeni a boltnak.
2014. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vásárlók megtévesztése-erre idén szigorodott a törvény.

Esetedben ez már több mint megtévesztés,ha már kifizetted az a te tulajdonod még akkor is ha kiszállítás alatt áll.

A visszaigazolás még nem de a rendelés létrejötte még utánvét esetén is szerződésnek minősül amit a honlap aszf.-je szerint kell végrehajtani.Nincs az az aszf. ami azt mondaná ki hogy a kifizetett árúra még rá kell fizetni mert ez törvénytelen.

Fogyasztóvédelemnél megér pár sort.

2014. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!