Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a Linuxnak a hivatalos...

Mi a Linuxnak a hivatalos oldala? És hogy kell telepíteni?

Figyelt kérdés

Le szeretném tölteni a Linuxot a windowsom mellé.

szerintetek jó rendszer?


könnyebb, vagy nehezebb kezelni mint a windows 7-et?


és ugye úgy kell telepíteni, hogy rámásolom egy pendrivera, boot sorrendnél beállítom a pendriveot, és telepítő indul el, ugye? azért pendrive, mert nincs CD/DVD meghajtó a gépemben.


Később hogy lehet eltávolítani?


2014. dec. 27. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt senki nem fogja leírni, mert nem rövid, és 1000 + 1 oldal foglalkozik vele. Google.hu, beírod, amit szeretnél, és nagyon sok találatod lesz.
2014. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A linuxnak mint kernelnek van hivatalos oldala, mégpedig itt: [link]


Ha a teljes (GNU-val megáldott) oprendszert nézzük, akkor az disztribúciókra oszlik, van egy csomó fajtája. Nincs közöttük elsődleges vagy másodlagos, és mindegyiknek van saját honlapja.

2014. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én csak egyetlen egy hivatalos oldalt kértem amin a legújabb linux verzió érhető el. és bocsi, hogy megkérdeztem, ezentúl nem fogok kérdést feltenni egy kérdezős oldalra :p
2014. dec. 27. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:

A linux hivatalos oldala ott van fent. De a linux önmagában csak egy kernel, egy rendszermag. Önmagában te nem mész vele semmire.


Amire te gondolsz az egy linux-alapú oprendszer, ún. disztribúció. Ebből van több tucatnyi, ezek közül én az ubuntut ajánlom, bár a leggagyibb, de a legegyszerűbb, és van kiterjedt magyar nyelvű fórumja, és wikije.


[link] - Wiki oldalán mindent megtalálsz ami neked kell.

2014. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Többféle Linux disztribúció létezik. Itt van a LinuxMint legfrissebb verziója:

[link]

Ha letöltötted, az Unetbootin programmal rakd fel a pendrivera (simán átmásolni nem jó)

[link]

Ezután boot-sorrendet beállítod, és tudod telepíteni (magyarul)

2014. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a lili usb creator progit ajánlom pendrive-ra.


Az hogy ki milyen fajta linuxot fog ajánlani az kb attól függ hogy mennyire megy a gépén.


Én az alábbiakat tartom jónak: Debian, Linux Mint 17. A többivel csak sz*ptam már a telepítés után rögtön.


Bár a debiant annyira nem ajánlom, vannak maceráns részei, ami nagyon messze áll a windowshoz képest. Bár én is használatba tudtam venni átlagember létemre Úgy hogy még a mai napig is írtózok a parancssoros pötyögéstől.


Jó-e?

Vannak hátrányi, meg előnyei is. Pl: ha új gépet vennék és lenne hozzá windows, nem valószínű hogy használnám. Bár lehet a megszokás miatt mégis.


Én inkább javaslom azt hogy, ha megteheted szerzel egy játszós vinyót, a többit, kihúzod!!!!! és arra telepítesz. A live rendszerek (pendrive-ról használhatók/telepíthetők) jobban futnak telepítve.

2014. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! igen linux operációs rendszerre gondoltam. ubuntut felraktam
2014. dec. 28. 14:19
 8/8 2Laci válasza:
Én is ubis vagyok most is azt használok. Ha arra a vinyóra tetted amin a vindóz van akkor jobb ha leszeded mert előbb utóbb úgyis összeakad a kerneljük. Az enyimben 2 vinyó van az 1iken vindóz a másikon ubi. Alapból a vin indul de induláskor a dualbiosba lépve tudom indítani az ubit. Előszőr lehet hogy agybajt kapsz tőle és visszamenekülsz a vinre. de ha megszokod akkor már pár dolog miatt fogsz vindózt használni. Néhány dolog amiben a vindóz még mindig jobb mint az ubi és a többi linux. Játék, google earth kezdőpont, panorámiófotó, utcaképnézet, védett oldalakról videók letöltése (ebben az illivid és a tourch verhetetlen), telefonról kameráról nagymennyiségüvagy méretü fájlok beolvasása másolása usb-n át. Inkább használj kártyaolvasót.
2014. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!