Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy minél...

Miért van az hogy minél kisebb a jelerősség annál kisebb a sávszélesség? Lehet ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
Adott egy 2 szobás panel lakás a gép az egyik, a router a másik szobában (kb. 7 méterre egymástól) és egyik se megy sehova lakáson belül. Laptoppal leteszteltem és a routerrel egy szobában 50+ Mbps a sávszélesség, a másik szobában pedig 25 Mbps vagy kevesebb. Lehet ezen anélkül változtatni hogy vennék jobb routert vagy jelhosszabbítót? Cisco routerem van.

2015. jan. 2. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, de ez teljesen logikus, hogy így van.

Ha gyengébb a jel, akkor kevesebb adatot tud "szállítani".

2015. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rakjátok középre a routert.
2015. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van esetleg valami olcsó megoldás? a routeren nincs antenna, nem is lehet tenni rá, a jelhosszabbítót meg nem nagyon preferálom.

Azért félek bármit is tenni mert nem nagyon értek hozzá, másrészt meg láttam egy antennás TP-Link routert aminél hasonló volt a probléma, csak máshol. (Ezt is saját magamon tapasztaltam)

2015. jan. 2. 13:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2., említettem a kérdésben hogy egyiket sem tudom áthelyezni a lakáson belül...
2015. jan. 2. 13:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet hogy a laptoppal van a probléma? (Igen, laptopot használok, de egyéb körülmények miatt nem a másik szobában.) Lehet hogy nem fogja olyan jól a Wi-Fi jelet? Merthogy a mobilom nem érzékel annyi Wi-Fi hálózatot ugyanarról a pontról, mint a laptop.
2015. jan. 2. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem 1,5 méterre van a router és laptopom a másik szobától, csak igaz van egy fő fal köztük. A routeres szobába 300-al csatlakozik, nálam már csak 150-el.

Ez így működik, semmit nem tudsz vele csinálni, csak egy bika routert venni, ami kevesebbet veszít táv/akadály hatására.

2015. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!