Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehetne tenni, ha a...

Mit lehetne tenni, ha a szolgáltató tiltja a torrentet?

Figyelt kérdés
50 Mbites T-Home internetem van, de a torrent nem hajlandó 100 kB/s-el gyorsabban tölteni ( tisztában vagyok a bit és a bájt közti különbséggel ). Tegnap az egyik rendszergazda ismerősöm is ránézett az egészre. Routert is állítgatta, router nélkül is kipróbáltuk, több torrent klienssel is próbáltuk, az ő gépével is próbáltuk de azt a 100 kB/s-es határt nem lépi túl. Természetesen magában a kliensbe nincs korlátozva a sebesség, és olyan torrentet is próbáltam hogy 5000 seeder van 50 letöltőhöz de akkor is 100 kB/s környékén marad. Mit csináljunk? Másnál is tiltja a torrentett a T-Home?

2015. jan. 2. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
és direktbe mennyivel tölt? mert ha ott jön rendesen, de különböző torrent kliensekkel/különböző gépekkel a torrent nem hajlandó 100-nál többet jönni, akkor tényleg vmi korlát lehet, hívni kell a t-home-t.
2015. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Máshonnan tölt 6.1 MB/s-el és a speedtest és 50-51 Mbitet mér. Csak a torrent ilyen lassú.
2015. jan. 2. 17:25
 3/17 anonim ***** válasza:
akkor hívd a szolgáltatót h dafq.
2015. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom hogy számít-e de a T-Home által hozott modem az igazából router is. A WiFi is be van kapcsolva rajta, de a jelszavát nem tudom, és a 192.168.0.1-en elérhető felületének sem tudom a jelszavát. Az aljára rá van írva hogy admin, de nem fogadja el.
2015. jan. 2. 17:31
 5/17 anonim ***** válasza:
nos beléphetsz, de nem tudom, hogy van-e olyan beállítás ami a te esetedben hasznos lehet. Az admin-t hova írtad, mind felh.név/jelszóhoz, vagy csak a felhnév-hez? Esetleg áramtalanítsd a modemet egy fél percre, majd kapcsold be megint, akkor újra befog tárcsázni, sokszor az is megoldja az ilyen problémákat.
2015. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A felhasználónév meg a jelszó is admin a router aljára ragasztott matrica szerint de nem fogadja el. A szerelő meg mondta hogy ne reseteljem mert akkor nem lesz internet és 10.000 Ft lesz az kiszállási díj.

Újraindítani már próbáltam, de nem használt.

2015. jan. 2. 17:56
 7/17 A kérdező kommentje:
Ami a rendszergazda ismerősöknek gyanús volt hogy a saját TP-Link routerem egy 192.168.0.11-es WAN IP-t kap, és mondta hogy jó lenne ha be tudna lépni a T-Home-os modembe de ugye ő se tudta a felhasználónevet, jelszót.
2015. jan. 2. 18:01
 8/17 anonim ***** válasza:
nos, két lehetőséged van, vagy írsz nekik a problémáddal (torrent, nem tudsz belépni a routerbe) vagy lereszeteled a routert (akkor jó lesz a felh.név/jelszó). Erősen kétlem, hogy nem lesz net, ilyen ordas baromságot már nagyon rég hallottam. Ha kell betárcsázáshoz külön felh.név és jelszó, akkor annak a szerződésetekben benne kell lennie.
2015. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, csak az egészben az a vicc, hogy még mindig nincs szerződésem.

3 hónapja kötöttem meg szóban az internetet. Már az nagyon jó volt hogy a megrendelés után 1 hónappal jöttek bekötni az internetet ( addig a telefonomon lévő 500 MB-os mobilnetet használtam ). A szerződsére utoljára december elején kérdeztem rá, akkor azt mondták hogy a héten kiküldik postán. Természetesen nem küldték ki...

2015. jan. 2. 18:11
 10/17 anonim ***** válasza:

wow. Akkor, hogy fizetsz? mert úgy kapsz számlát/csekket, hogy a szerződésedre van rögzítve.. vagy nem értem.. :D

ilyenről még sose hallottam.

2015. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!