Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tarr-os netem van. Cisco...

Zsocabá kérdése:

Tarr-os netem van. Cisco modemmel. Kaptam havertöl egy netgear DG834G v3 tipusu wifi-s routert, de nem lehet összedugni a kettöt, mert a cisco modemen a normáál netkábelnek van kimeneti helye a routerbbe meg másfajta dugo kellene. Megoldás?

Figyelt kérdés
Nem tudom a nevét de hasonlit a sima netkábelre de kissebb és négyzetalaku nem téglalap mint a normál netkábel :( Akérdésem az,hogy létezik olyan kábel aminek az egyik vége ilyen a másik fele olyan, vagy van másmegoldás is pl? mert a modemen meg van ugyanez a másikfajta dugo helye is csak oda az van irva hogytelefon. Gondolom abba meg hiába dugom be onnan nem jön net.

2015. jan. 3. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A kissebb, RJ11-es csatlakozóval ellátott 4 erest a klasszikusok csak úgy emlegetik, hogy "telefonkábel". A nevéből gondolom nem lep meg, hogy ebbe a telefonvonal megy, mert amit te kaptál eszköz az nem csak router, hanem ADSL modem is egyben. Nem ajánlott rá lecserélni a Ciscot, mert nem biztos, hogy a szolgáltatód támogatja - de használhatod switchként.
2015. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem is akarom lecserélni, hanem ezt azért kaptam hogy legyen wifim, mert amit adtak az nem wi-fi-s. hanem rátudom e dugni a tarrosra a wifi-s routert amit kaptam. azért kell összedugjam vagyis szeretném mert a bejövö fökábel amin jön a jel az coaxkábel, azt meg csak a ciscoba tudom bedugni amit adtak.tehát abbol meg továbbitani szeretném a netet ebbe a wifis routerba hogy tudjak a házban wifizni, de ugye amit irtam nincs azonos csatlakozási lehetöségük. van olyan átjátszókábel aminek egyik fele ilyen(telefonkábel) másik fele amolyan(netkábel) egyátalán jo lenne az ugy?
2015. jan. 3. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
4 eresből nem lesz 6 eres, ha fejenállsz akkor sem. Pont azért kell egy eszköz. Amit eddig használtál kimenetként azt dugd be a Netgear sárga csatlakozójába és úgy meg tudod majd osztani a netet róla.
2015. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

itt a linkje a netgear-nek. [link]

Na tehát ha a sárgába dugom az nem jo mert az kimenet nem bemenet szoval ott a jelet nem tudod bevinni az eszközbe, a bal oldali a bemenet, de az én dugom az meg olyan ami a sárgába kéne és ez a bajom.

2015. jan. 3. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szerinted az csak kimenet és "nem tud bevinni jelet az eszközbe", akkor magyarázd el, hogy szerinted egy erre kötött számítógépről ami rajta keresztül csatlakozik az internetre, mégis hogy tudsz feltölteni mondjuk egy képet a webre? Köszi szépen!
2015. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nah megprobáltam. 5-ös erösségú jel van de a sárga kis felkiálto jel nem akar eltünni rámegyek a hibaelháritásra de azt irja nincs internetkapcsolat
2015. jan. 3. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Lépj be a router menüjébe és állítsd be a netszolgáltatótól kapott adatokat.
2015. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Teljesen fölöslegesen kínlódtok vele, ez a Netgear egy ADSL modemmel kombinált router. Csak ADSL típusú internettel lehet használni, külső modemet nem lehet rá kötni.

A megoldás: venni kell egy normál modem nélkül Wi-Fi routert, aminek van rendes RJ45 -ös WAN portja. 3-4 ezer forint körül már kapható ilyen.

2015. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kielégitő válaszod! Akkor csak igazam van hogy hiába is dugnám a sárgába! Ennyi :)
2015. jan. 3. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!