Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megfigyelik a kereséseket?...

Megfigyelik a kereséseket? (lejjebb)

Figyelt kérdés
Már rengetegszer feltűnt, hogy ha bármilyen x oldalon rákeresek valamire akkor egy teljesen más y oldalon hasonló hirdetéseket kapok. Pl ma ezüst gyűrűt néztem meg egy ékszer bolt oldalán, de be sem írtam hogy ezüst gyűrű csak rákattintottam. Rögtön utánna az ebay-re rámentem és a legfelső reklám ugyanolyan ezüst gyűrűről szólt. Aztán korábban interpalson rákerestem japánokra, nemsokkal később olyan hírdetés jött be oldalt (másik oldalon) hogy "do you want to meet asian girls?".

2015. jan. 20. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem megfigyelésnek hanem személyre szabott hirdetéseknek nevezik. Biztosan hallottad már, hogy ha ingyen használsz valamit akkor te vagy az árú.
2015. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ebből él a google.

Ha weboldalt működtetsz és kiakarsz rakni hírdetéseket akkor a google-ös adsense-nél vannak ilyen beállítások hogy milyen érdeklődési köröknek a reklámjai jelenjenek meg.


Ezt persze lehetséges blokkolni noscript progikkal de én előbb a reklámokat blokkolnám egy adblock plus-al.

2015. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!