Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-Link TL-WR841ND 300Mbps...

TP-Link TL-WR841ND 300Mbps router, A (z) Helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Most vettem a routert újan . A régi routerem tökéletesen működik de mivel már régi és elavult ezért le váltottam. Sok routert beszereltem már de ezzel meggyűlt a bajom. Miután beszereltem a hozzá tartozó CD ről telepitem a programot ami hozzá tartozik , a telepitő 3. állomásán meg akad a dolog ugyanis ott ellenőrzi hogy van e kapcsolat a router és a modem között. Na és itt fel is dobja a hiba üzenetet hogy nem jó valami és , hogy ellenőrizzem a kapcsolatokat hogy hátha kivan húzódva ... persze rendesen be van szúrva minden .Viszont win7 en van az az internet ikon lent jobbkézfélről a sarokban na és van az ott eljön a sárga háromszög felkiáltójellel a közepében , ez akkor jön elő ha van fizikai kapcsolat de mégsem tud csatlakozni az internetre és van a másik jel az a pirs X el van áthúzva a net ikonja ez akkor amikor nincs valami beszúrva . És az az érdekes hogy a régi routerem megy gond nélkül szóval biztosan nem a modem ban van a hiba vagy a gépben . Az IP cimeket nem babráltam minden a régin van . Probáltam ipconfig /release aztán ipconfig /renew de itt is hibaüzenetbe botlok . Tanácstalan vagyok ! Aki tud kérem segitsen !

2015. febr. 2. 19:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj igen és a 192.168.1.1 es parancs ra sem válaszol szóval nem tudok semmit sem állitani a vezérlőben a web en . + a dobozon irják hogy mennyek a tplinklogin.net re de arra sem reagáll.
2015. febr. 2. 20:00
 2/10 anonim ***** válasza:

"Miután beszereltem a hozzá tartozó CD ről telepitem a programot ami hozzá tartozik"


Talán itt a gond, ilyet nem szabad csinálni.


1. Resteld a routert. Tartsd nyomva a reset gombot kb. 10-15 másodpercig bekapcsolt állapotban, amíg a router újra nem indul. (Látszik a lámpákon, ha ez megtörténik.)

2. Utána lépj be a webes felületen, a CD-t felejtsd el, mert baromság. Az IP manapság 192.168.0.1 szokott leni TP routereken, illetve ad egy domaint is, tplinklogin.net. Ezen felül parancssorban "ipconfig /all" paranccsal megnézheted az alapértelmezett átjáró címét.


Megjegyzés: A reset után a hálókártyát bedugva nem kapsz rendes IP-t, akkor a hálókártyával van gond. Előfordul pl. pár nForce-os alaplappal, ilyenkor BIOS-t kell frissíteni.

2015. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az mondjuk segithet ha nem az alaplapi hálózati kártyába dugom a kábelt hanem belteszek a gépbe egy különálló hálózati kártyát ?
2015. febr. 2. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, látom a privát képedet, nem kapsz rendes IP-t. Valóban érdemes különálló hálókártyát kipróbálni, illetve láthatóan az nForce csoda elvethető, mert Realtek.


Ha a reset biztosan sikeres volt, akkor akár a router is lehet hibás, nemcsak a hálókártya. (Telefonnal rá tudsz csatlakozni?)

2015. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nemtudom hogy a reset siekresen megtértônik e mert a LED ek villognak rajta egyfolytában , 10-15 mp után is ha tartom a reset gombon az ujjam ugyanúgy villognak.
2015. febr. 2. 21:03
 6/10 A kérdező kommentje:

Csatlakoztattam egy külön hálózati kártyát , a régi routeremmel simán működik az újjal nem ,itt egy kép nemlátok külömbséget.


[link]

2015. febr. 2. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha így nem megy a reset, akkor próbáld úgy is, hogy kihúzod a routerből az áramforrást, aztán nyomva tartod a reset gombot, és úgy dugod bele. Mivel a másik hálókártyával is csinálja, most már biztos a router a ludas.
2015. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És az lehet hogy csak az én gépemmel nem kompatibilis ? Vagy ilyankor mi van vigyem vissza aztán mondjam azt hogy nem oszt IP cimet rendesen ?
2015. febr. 2. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan. A router a hálókártyát látja, nem a gépet. Még mindig próbálgatni kéne resetelni. Ha sehogy nem megy, akkor igen, vidd vissza, és cseréltesd ki.
2015. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben KÖSZI !
2015. febr. 2. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!