Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen rendszer ez hogy nem...

Milyen rendszer ez hogy nem lehet feltenni a hirdetőoldalakra 5MB-nál nagyobb felbontású képet?

Figyelt kérdés
És ha nekem csak fényképezőgépem van? Akkor én nem tehetek fel képet? Mert csak a rossz minőségű a megfelelő...?!

2015. febr. 16. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
PNG-be konvertálod a képet és voila, ne bmp-be tedd fel. Paint is tud png-be menteni, vagy jpeg még kisebb helyett foglal és szinte elhanyagolható a minőségvesztés, gondolom nem művészfotóról van szó amúgy sem, hogy minden pixel számítana.
2015. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
100%
Dehogynem tehetsz. Konvertálod a képet kisebbre és már mehet is fel.
2015. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:
70%

A méretnek mi köze a minőséghez? :D

A legtöbb olcsó gagyi fényképező nagy felbontású ÉS pocsék képet csinál, foltos, szőrős, homályos, sötét. Az normális optika nélkűli telefon pláne.

Normális fényképezőnél állítható a felbontás, kisebb felbontásban is jó képminőséggel, hoppá!

Ha mindenki felrak a kétmillió hirdetéshez tucat 5MB-os képet, az nyilván nem jó az oldal tulajdonosának. De könyörgöm kinek és miért kell hirdetéshez nyomtatási minőségű kép. Valakinek van fényképezőgépe tanuljon már legalább egy alap képkezelő programot használni, meg az átméretező funkciókat. (Ne adj isten képjavítókat is.)

2015. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hellsing71 ***** válasza:

A MB (megabájt) nem a felbontás mértékegysége, hanem a fájlméreté. Egy 20Mp (megapixel) felbontású kép is lehet 3MB, és egy 1Mp-es kép is lehet 5MB, ha nincs tömörítve (pl. jpg helyett tiff vagy bmp formátumú).


A legtöbb (minden?) fényképezőgépen lehet állítani a fotó felbontását, nem ritkán egészen 640×480-ig csökkentve. Az ilyen képeknek a minősége ugyanolyan lesz, mint amit a géped egyébként tud, csak a felbontása lesz kisebb.


Az internetre amúgy sem érdemes 2Mp-nél nagyobb felbontású képet feltenni (ez kb. a full HD felbontás: 1920×1080=2,07Mp), ha csak nem kell valami miatt a képnek nagyíthatónak lenni. Egy ilyen kép mérete 0,5-3MB.


Ha autót/lakást/egyebeket adsz el, akkor nem lesz a FullHD-nál nagyobbra szükséged, ha eredeti Picasso-t vagy egy hangyabolyt, ahol minden hangyának látszania kell, akkor talán.

2015. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olyan nagyon okos az egyik kommentelő a fénykép témában, csak kár hogy azt nem tudja hogy nincs már nálam a fényképező csak megkért a barátom ismerőse hogy tegyem fel neki a netre amit el akar adni,valóban nem egy Picasso festmény és nem kell rá zoomolni.Jelenleg a fényképek a laptopomon vannak.Letöltöttem egy programot amivel PNG-re módosítottam.Ez keveset faragott le.Légyszíves a kérdésre válaszolj nem is értem mire fel a 100%...Mindegy tőlem kaptad a lepontozást.Sürgős lenne.
2015. febr. 18. 13:41
 6/7 Tengor ***** válasza:

Ne vinnyogj! A téma nem egy atombomba komplexitású, hogy két nap alatt ne lehetne rá találni valamit.

Figyeld a logikát!

Nem tudok valamit -> Google

Mi a probléma? Túl nagy a kép feltöltéshez -> keresőbe: kép túl nagy

Tadaaaaam gyakorikerdeses linkek, windows súgok, programok és egy halom infó, hogy mit lehet csinálni.

Te logikád: "Nem megy? Gyakorikerdesek. Nincs válasz? Húzzuk le, aki nem rágta a számba, hogy mit kell csinálni."

Egy jó átméretező program.

[link]

2015. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hellsing71 ***** válasza:

Kedves Kérdező, honnan tudhatnának olyan infókat a válaszadók, amiket magadtól nem osztasz meg velük? Azt írtad: "És ha nekem csak fényképezőgépem van?" és ebből az következik, hogy nem csak a kép van nálad.


Íme egy nagyon egyszerű megoldás:


1: feltöltöd a képedet ide: [link]


2: beállítod, hogy mekkora legyen a tömörítés (quality settings, medium jó lesz), és a felbontást (1024×valamennyi jó lesz, az oldalarányok változására neked kell figyelned), a többi opcióhoz csak akkor nyúlj, ha érted, hogy mik azok;


3: megnyomod a "Convert file" gombot.


4: amit kapsz, azt feltöltöd a hirdetésbe.


Ha ennél többet akarsz, töltsd le az ingyenes, de majdnem Photoshop-tudású GIMP-et és módosítsd a fotóidat kedvedre: [link]


A logikád szerint jár nekem egy +

2015. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!