Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A gyakori kérdésekben egy...

A gyakori kérdésekben egy kérdés megválaszolása után milyen alapon írja ki a gép a válasz helyességének a %-át?

Figyelt kérdés
Sokáig úgy tudtam, hogy az olvasók „kattintásainak” száma határozza meg a kapott százalékot, attól függően, hogy a hasznos, vagy nem hasznos fülre történt a kattintás. Ez nem így van! Már direkt figyelem, ha megválaszolok egy kérdést, azon nyomban kiírásra kerül egy 70% körüli érték. Egy bizonyos területen elismert szakember vagyok – tudom, hogy a válaszom 100%-osan jó! Ennek ellenére alacsony értéket kapok, - sőt ez az érték napok elteltével sem változik!

2015. febr. 17. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az igazi szakember legörget az oldal aljára is. http://www.gyakorikerdesek.hu/help
2015. febr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pedig akármilyen hihetetlen, a többi felhasználó érékelései alapján dől el, hogy hány százalékot kapsz. Nem biztos, hogy a matematikai átlag alapján számol a rendszer, de az biztos, hogy a többiek értékelései alapján történik. Továbbá szükséges egy minimális számú értékelés, talán 3, hogy tényleg kiírjon egy százalékos értéket. (Ez azért van így, mert egy negatív értékelés még nem releváns, azért, mert valakinek nem tetszik a válasz, még korai lenne lenullázni például.)

Egy népszerűbb kategóriában teljesen reális, hogy akár 1 percen belül négyen-öten értékeljék a válaszodat.


"tudom, hogy a válaszom 100%-osan jó! Ennek ellenére alacsony értéket kapok"

Miután az értékelést nem szakmai zsűri végzi, hanem mások véleménye alapján határozzák meg. Aki pedig jónak vagy rossznak ítéli a válaszodat, egyáltalán nem biztos, hogy ért is ahhoz a témához, sőt, gyakorta nem is a hasznosság alapján értékelnek egy-egy választ, hanem szimpátia alapján.

2015. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

A válaszíró X % -ban hasznos válaszOKAt ad.

A válasz X % -ban hasznosnak tűnik.

Nem ugyanaz a kettő...

2015. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Pedig akármilyen hihetetlen, a többi felhasználó érékelései alapján dől el, hogy hány százalékot kapsz. Nem biztos, hogy a matematikai átlag alapján számol a rendszer, de az biztos, hogy a többiek értékelései alapján történik."


Az egyetlen dolog, ami BIZTOS, hogy ez van kiírva a linkelt oldalon. Hacsak nem belső ember vagy, nem tudhatod, mivel nem kötelez törvény senkit igamondásra (vagy -írásra).

2015. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a 70% körüli érték az összes válaszod átlaga..


(U.I.: Plusz vannak itt randa manók, akik azért járnak fel topikokba - jellemzően az emberek kategóriába - hogy leszavazgassák az embereket.

2015. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

" Egy bizonyos területen elismert szakember vagyok – tudom, hogy a válaszom 100%-osan jó! Ennek ellenére alacsony értéket kapok, - sőt ez az érték napok elteltével sem változik!"


Előszöris: mivel a rendszer más felhasználók pontozása alapján történik, nem a válasz hasznosságát pontozzák (legalábbis sokan), hanem örülnek, hogy itt van "nemtetszik" gomb is...

Másodszor: a saját %-od (a válaszaid összességének az átlagos hasznossága) nem témánként, hanem az egész gyakorira vonatkozva van meg. Pl engem politika rovatban többnyire "nemtetszikelnek", mert van egy ellenszenves stílusom és egészen egyedi nézőpontom.

2015. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!