Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elég ha csak egy crosskábelt...

Elég ha csak egy crosskábelt veszek 2 gép összekötéséhez LAN játékhoz?

Figyelt kérdés
Age of Empires 3-at szeretnénk játszani LAN-ban. Letöltöttem már a Hamachi nevezetű programot és elvileg menni kéne. Összekötöttem a 2 gépet kábellel, de nem működik. Jobban utánaolvastam a dolognak és azt írták, hogy cross kábellel kell, nem sima UTP kábellel. No én a kettő között ránézésre nem látom a különbséget, ezért kérdem azt hogy ha bemegyek egy boltba és cross kábelt kérek, akkor működni fog e? Nem kell még hozzá más? Azt is olvastam, ha nem cross kábellel csináljuk akkor 1-1 utp kábel minden gépbe majd a másik végüket egy switch-be kell vezetni. Ez drágább megoldás. Melyiket ajánljátok?

2015. febr. 24. 11:35
 1/10 Tengor ***** válasza:
100%

Igen, cross link (kereszt kábelre) lesz szükséged. Más a színek sorrendje, ha jól megnézed.

Ezen kívül be kell állítani fix IP címet a gépeknek, mert így nem lesz DHCP a hálózaton, ami IP címekkel lássa el őket.

Ezután össze lehet kapcsolni a két gépen futó játékot és mehet a móka.

A Hamachi nem fog menni, mert nincs internet kapcsolat, persze nincs is rá szükség.

2015. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs otthon egy WiFi router amin van 4 LAN port? Amúgy igen mivel számítógépet számítógéppel keresztkötésű (crosslink) kábellel szoktunk összekötni tehát ha nincs otthon switch vagy router akkor marad ez.
2015. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fix IP címet hogy lehet beállítani a 2 gépen?

Köszi a válaszokat!

Van router is, de a szekrény tetején egy olyan helyen a szobában, ahol csak macera lenne 2 több méteres kábelt átvezetni majd úgy játszani, hogy ne lássa a másik :)

2015. febr. 24. 11:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Hamachi miért nem kell? Azt olvastam, hogy csak abból lehet elindítani a két játékot ahhoz, hogy lássa is egymást a 2 gép a játékban. Amikor onnan indítjuk el a játékot meg is kérdi, hogy mi legyen az ip cím.
2015. febr. 24. 11:46
 5/10 Tengor ***** válasza:
100%

A Hamachihoz net kell, kereszt kábel esetén nincs net. A kijelentés egyébként sántít, mert LAN-on lehet Hamachi nélkül is játszani, sőt neten keresztül is lehet, csak kell a beállítás.

Viszont ha van router, akkor inkább húzzátok ki azt a kábelt, aztán annyi, ne bohóckodjatok a fix IP-vel meg hasonlókkal!

2015. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de ha mégis csak 1 kábellel szeretnénk összekötni, akkor hogy kell fix ip-t beállítani a 2 gépen? :)
2015. febr. 24. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hálózati és megosztási központ > Adapterbeállítások > Helyi kapcsolat > TCP/IP v4. Csak ne felejtsd el visszaállítani mert megőrülsz ha nem lesz net.
2015. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A TCP/IPv4 elől kihagytam, hogy előbb jobb klikk és tulajdonságok.
2015. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
voltam boltba. Mondom crosslink kábelt szeretnék. Szabály szerűen kiröhögtek, hogy az mi. -.-
2015. febr. 24. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Magasan képzettek lehetnek a boltban. Sajnos a legtöbb PC-bolt ilyen.
2015. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!