Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akad youtube-on sok...

Miért akad youtube-on sok video néhány meg nem?

Figyelt kérdés

Totál független a dolog attól hogy most az épp csak egy zene egy darab képpel amit folyamatosan mutat vagy ha épp a natgeo wild oroszlános vadászjelenetét nézem...


Tehát valamelyik közben 100%cpu használat van valahol meg csak 40% és akkor nem akad..


Elég régi gépem van: Athlon 64 3200+, 1500Mb ram, FX5500


Ha újrahúzom akár winnel akár linuxal ugyanaz a helyzet(driverek rendben vannak) egyedüli alternatíva ha minitube-ot használok, de ott meg csomó videót licensz okok miatt nem hajlandó megjeleníteni.


Tehát mi okozza ezt hogy valamelyik tök szépen megy valamelyik meg bellagoltatja a gépem mint állat?(valódi youtube alatt)


2015. febr. 26. 22:36
1 2
 1/17 CspCsj ***** válasza:

Felbontás függő lehet.

- 360p: általában nem okoz gondot (de nem is szép)

- 480p: határeset a minőség és terhelés szempontjából

- 720p: ezt egymagos processzorok ritkán bírják


A grafikus kártya hardveres gyorsítása, (ami segíthetne) meg nem minden böngészővel működik.


Nézd meg ilyenkor, - a fogaskerékre klikkelve - milyen az aktuális videofelbontás.

2015. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ááá tudtam hogy valamit kifelejtettem:) Ezek már lerágott csont nem azon múlik ezeket már ánéztem.
2015. febr. 27. 13:46
 3/17 CspCsj ***** válasza:

Böngésző(k)?

Most éppen Windows (XP/7?) rendszert használsz?

Előfordult hogy ugyanaz a video egyszer 100%-ra, máskor meg 40%-ra terhelt?


Gondolom a 100%-os terhelésnél a Feladatkezelőben, a Folyamatoknál egyedül a böngésző terhelt, más folyamat nem.

2015. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Természetesen friss telepítés és csak a böngésző terhelt.

Am rájöttem mi a gond. Neked ez eszedbe jutott volna??


Valamelyik video már html5 alatt fut, azok jobban mennek, de nagyrészt még flash alapon jeleníti meg őket. Plusz REKLÁM...nem mindegyik videonál van de ahol van ott kegyetlenül belassítja a dolgokat. Eddig még linux alatt iceweasel böngészővel tudtam elérni a legjobb eredményt, de nem tudom erre van e valami ADBlock mint chrome-ra vagy firefoxra.

2015. febr. 27. 20:59
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem, amelyik video nem 100-ra terhelt konkrétan az máskor sem 100-ra terhelt, tehát fixnek nevezhető a dolog.
2015. febr. 27. 21:00
 6/17 CspCsj ***** válasza:

SMPlayer-nek van Youtube böngésző része (SMTube). Amíg nem lesz megoldás, próbáld ki.


[link]

2015. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Már ez is fennt volt windowson is meg linuxon is:D

Azt tudja mint a Minitube, sok videót nem játszik le főleg amik VEVO-sak vagy valami licenszfeltételbe ütközik..nem tudom van e már rá valami törés..

2015. febr. 27. 21:07
 8/17 CspCsj ***** válasza:

Azért kérdeztem a böngészőre, mert Chrome alatt HTML5-öt használ, többinél külön kapcsolható:

https://www.youtube.com/html5


De azt hittem, hogy ilyenkor minden videot így játszik le. Úgy látszik nem.

2015. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem mindent..több milliárd! videót nem tudnak vagy akarnak átalakítani html5 alapokra. Gondolom ez valami kezdeményezés ami ennyit és...remélhetőleg az újonnan feltölött videók már kivétel nélkül html5-öt használnak..nem tudom..
2015. febr. 27. 21:12
 10/17 CspCsj ***** válasza:
Kipróbáltam gyorsan pár VEVO videot SMPlayer-rel (x64 portable). Mindet lejátszotta.
2015. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!