Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell összekötni és...

Bari Zsolt kérdése:

Hogyan kell összekötni és beállítani egy adsl modemet és egy wifi routert?

Figyelt kérdés
A modem egy Zte wifis router modem,ezt szeretném összekapcsolni egy ds- link routerrel jelerősítés céljából.

2015. márc. 20. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A kütyük papírján ott van sok infó. Bár ezeket a készülékeket nem ismerem, de általában ethernet kábellel kell két ilyen eszközt összekötni. Mindkét eszközt konfigurálni kell szükség szerint, de nem kizárt, hogy a hálózat első eleme (a wifis router modem) nem igényel konfigurálást. A másik viszont igen. Ezt általában egy közvetlenűl rácsatlakozó eszközzel legkönnyebb megoldani. Vagyis kösd rá a géped (vagy csatlakoztasd a telódat wifin, vagy gépedet wifin a ds-link eszközre) és a papírján megadott (általában 192.168.0.1 -es IP címen) megnyithatod az eszköz konfigoldalát. Itt add meg a megfelelő beállításokat. A kütyü a konfigoldalra lépéskor felhasználónevet és jelszót kérhet, ami a papírjain kell, hogy legyenek. Az esetek többségében semmi mást nem muszály módosítani, csak az IP címet. A hálózat első eleme és második eleme ne viselje ugyanazt az IP címet. Ennek érdekében érdemes a második eszköz IP címét ilyesmire cserélni: 192.168.1.1 Ha lenne harmadik eszköz, annak lehetne eszerint a sablon szerint az IP -je 192.168.2.1


De ezt ne vedd figyelembe, ha csak ez a két eszköz van, ami a hálózatban az internet megosztására szolgál.


Ha nem világos, akkor írj és megpróbálok segíteni.

2015. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam,hogy a két routert összekötöm a lan portjain.A gépen bejelentkezem a régi router menüjébe.Azt olvastam,hogy valami htcp szervert kell kikapcsolni.Ez igaz?
2015. márc. 20. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint ahogy korábban írtam, szerintem a régi eszköz jó volt, ahogy volt. Az új eszközt kellene beállítani. Mellesleg mi az a "htcp szerver"? Esetleg http szerver, de az max a gépen futó egyik program csinálná és max azt is konfigurálni kellene az új körűlményeknek megfelelően. Egyébként a hálózatba újonnan bekerülő eszközt szokás a már meglévőkhöz konfigurálni, feltéve, hogy azt a korábbi eszközök konfigurációja lehetővé teszi. Bár általában ezzel nincs gond, de érdemes lehet utánnajárni, ha az új eszközt sehogysem tudod a többihez hangolni. Szóval először a friss eszközt állítgasd, főlleg ha a többihez eddig hozzá se nyúltál.


Megj.: mobílról ennyit írni fárasztó...

2015. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!