Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A pop-up ablakban megjelenő...

A pop-up ablakban megjelenő hirdetések legálisak?

Figyelt kérdés
Sok internetes oldal idegesítő Pop-up ablakokkal jelenít meg hirdetéseket a lap megnyitásakor? Ez mennyire legális? Vagy vannak olyan hirdetőoldalak amelyek tiltják, és olyanok amelyek nem tiltják? Utánaolvastam és sehol se találtam rá se pro- se kontra normális érvet. Köszönök előre minden választ! :)

2015. márc. 22. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos legális, próbáld meg az AD Blockot, ha nem akarsz ilyenekkel bajlódni.
2015. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Ha én egy internetes oldalt üzemeltetek, azt én határozhatom meg, hogy mi, és miképpen jelenjen meg rajta. (Már persze a törvényességi kereteken belül). Egy popup vagy felbukkanó ablakot, ha akarok, bármikor rátehetek, tehát nem illegális. Legfeljebb idegesíti a látogatót, és emiatt akár el is veszíthetem. Eredetileg ezeket az ablakokat azért találták ki, hogy bizonyos esetekben feltűnően figyelmeztessék a látogatót valamire. Csak manapság már sokan eléggé erőszakosan használják (például ügyesen úgy manipulálják, hogy a bezáró x-re kattintva nem zárul be az ablak, hanem "csakazértis" elugrik oda, amit reklámoz az ablak).

Arra viszont nem gondolnak, hogy maguk alatt vágják a fát, mert sok látogatót idegesít az ilyen dolog, és esetleg inkább meg sem látogatják azt az oldalt.

De legális, hiszen az oldal üzemeltetője tette fel, és ehhez joga van...

2015. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igazából én akarok tenni pop-up-ot az én weblapomra! :P Azért voltam erre kiváncsi mert sok hirdetőcégnél, pl. Google AdSense, etarget tiltják a pop-up alkalmazását. Ne izguljatok, nem elárasztom az embert vele, hanem csak a megnyitásakor fog egy megjelenni hogy az oldal költségeit fedezhessem belőle.
2015. márc. 24. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!