Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Billentyűzettel hogyan lehet...

Billentyűzettel hogyan lehet japán betűt írni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 26. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
sehogy
2015. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Dehogynem lehet.

Ez szerintem egy nagyon jó, alapos leírás, hogyan lehet ezt beállítani a gépeden:

[link]

2015. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Őszinte leszek, japánt pont nem próbáltam, de mi lenne, ha kipróbálnád, hogy a géped nyelvi eszköztárában szerepel-e? nekem win7 alatt a jobb alsó sarokban az óra mellett van egy olyan, hogy "HU". Arra bal klikk, majd nyelvi eszköztár megjelenítése, icipici lefelé mutató nyilacska a jobb oldalán a megjelenő szürke kis sávnak, hozzáadás, kiválasztod, h japán, hozzáadod, és kész is vagy (szürkesávot a kisnyíl fölötti "-" jelel tudod visszatenni tálcára).

Váltogatás esetén Alt+Shift, vagy balklikk a "HU"-ra, és ott kell kiválasztani.

Karakterek: Javaslom, hogy képernyőbillentyűzetről kíséreld meg első körben megnézni, hogy mi micsoda, aztán ha már rutinos róka vagy, akkor anélkül is menni fog.

Személyeskomment: Nekem orosszal ez teljesen jól működik. Annyi plusszal, hogy találtam egy olyan virtuális megoldást neten, aminek a segítségével nem az eredeti orosz billentyűzetet kell használnom, hanem fonetikusan át vannak kavarva a karakterek. Néha van belőle kisebb kavar, mert mondjuk a ё, я, ч bötűknek ugye nemigazán lehetett volna helyet találni, de tényleg nem egy végtelenül bonyolult rendszer :)

2015. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!