Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettünk ki orangeból laptopot,...

Vettünk ki orangeból laptopot, modemet, internetet. A modem a falusi házunkba van bekötve, tőle 40 kmre lévő lakásban, szeretnénk a laptopot és internetet használni, a wifi nem működik, miért?

Figyelt kérdés
Mikor kivettük ezt a csomagot, direkt mondtuk, hogy a modem nem lesz összekötve kábellel a géppel, és hogy 40km re lesszünk, aztmondták, hogy nem lesz gond, ugyanúgy wifin keresztül menni fog a net. De nem megy, nincs se kódom, se nem veszi itt a gép a modem jelét. -.- ilyenkor akkor mi van? Hogyan használhatnám azt a netet, amiért fizetünk?
2015. ápr. 20. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy a 21-dik században élünk és fejlett a technológia de én ilyenről még nem hallottam
2015. ápr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De akkor most fizetünk egy szolgáltatásért amit úgyse tudunk majd kihasználni? -.-
2015. ápr. 20. 19:00
 3/21 donfetibo ***** válasza:
100%
Ezt nem értem, azt mondták, hogy 40kmre is fogod fogni a wifi jelet? Az komoly lehet!!!☺☻
2015. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem vettetek az Orange nevű mobilszolgáltatónál egy mobilinternetes csomagot, amihez adtak egy laptopot és egy mobilhálózatra csatlakozó routert/modemet is, ami képes wifin keresztül megosztani a kapcsolatot - így van?


Ez esetben a modemnek/routernek fel kell tudni kapcsolódnia a mobiltoronyra - akár a falusi házban, akár a tőle 40 km-re levő lakásban történik mindez - illetve a laptopnak a modem/router hatósugarában - maximum kb. száz méter - kell lennie: az nem működik, hogy a modem/router a falusi házban van és a laptop a 40 km-re levő lakásban ( ;) ).


Hogy a modem/router felcsatlakozott a mobiltoronyra, azt a webes beállítófelülete tudná megmondani - ha tudnánk a kapott eszközök pontos típusát, akkor meg is tudnánk mondani, hogyan lehet ezt elérni/beállítani.

2015. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ilyenkor az van hogy bevered a falba mert egy pocsek korlatolt adatforgalmu szolgaltatast rendeltel elo, amit csak falun tudsz hasznalni, varoson meg szidod meg azt is aki kitalalta az Oranget.

alapbol lehetetlen amit ti akartatok, kivancsi vagyok az elado mit ertett.

2015. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát annyit akartunk, hogy legyen kábel nélküli netünk. Bár én nem volt ott amikor a szerződést kötötte a férjem -.- :-\ de mikor hazajött és elkezdte mondani mit intézett máréreztem, hogy gond lesz -.- van valami megoldás?
2015. ápr. 20. 20:56
 7/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező tisztázzunk pár dolgot:

- ez PONTOSAN milyen előfizetés (mivel Orange, gyanítom mobilinternet - de melyik csomagja)?

- PONTOSAN milyen "modemet" kaptatok?

- a "falusi háztól" 40 km-re levő lakásba átviszitek a "modemet", amikor ott szeretnétek Internetet használni?

2015. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát hogy milyen csomag, azt megkérdezem a párom. A modem kábelen van, tehát nem hozhatjuk át a lakásba, mert itt meg semmilyen internet kábel nincs bevezetve
2015. ápr. 21. 11:06
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha ez nem kamu kérdés én megmarom magam!
2015. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
HÁHÁ! Ez nagyon jó! :D:D:D:DxD
2015. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!