Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha nem vagyok youtube partner...

Ha nem vagyok youtube partner és nincs beállítva a videóimnál a pénzkeresési funkció, akkor ugye a youtube videóimba nyugodtan bevághatok bármilyen képi és hang anyagot?

Figyelt kérdés

Tehát ha bevágok a videóimba jeleneteket és zenéket filmekből, sorozatokból, játékokból, animékből akkor ugye nem fog senki sem rám szólni, hogy jogsértést követtem el, és nem fogják törölni a videóimat?


Tehát ugye ilyenkor nyugodt szívvel bevághatok a videóimba akármit?



2015. ápr. 25. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vághatsz, mert két különböző dologról van szó.

Ha jogsértő a feltöltésed akkor azt a jogi helyzet alapján valamilyen szinten büntetik, amitől a csatornád jogi állapota nem lesz "tiszta". És csak ebből következik hogy problémás csatornával nem lehet pénzt keresni.


Ettől függetlenül nem lesz engedélyezett a jogsértő magatartás, ugyanúgy blokkolni fogják.

2015. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanúgy kiszűri, figyelmeztetéseket kaphatsz, bizonyos országokban letilthatják a videóidat, súlyosabb esetben blokkolhatják a fiókodat. Bizonyos zeneszámoknál előfordul, hogy csak letiltják a hangot a videódon.


Én is videózom, sorozatokkal és filmekkel, előfordult már, hogy volt videóm, amit letiltottak a fél világban, de ez nem mindre jellemző. Ennek ellenére, a YT legfeljebb mindig annyit emlegetett, miután elfogadtam, hogy a szerzői jogok nem hozzám tartoznak, hogy bizonyos esetekben hirdetések jelenhetnek meg a videóim mellett.


Sok videós ezért szokta megváltoztatni pl. a zene hangmagasságát a videói alatt, de tapasztalataim szerint az sem ér semmit, így nem is bajlódom ilyesmivel. Rengetegen csinálják, mégsem tiltanak ki semmit, amíg ebből anyagi hasznot nem csinál magának. Célszerű a jogvédelmi szöveget feltüntetni a videóidnál.

2015. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akár pénzért videózok, akár hobbiból, ugyanúgy büntetést kaphatok érte?
2015. ápr. 26. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A szabály nem a pénzkeresésből indul ki, hanem a szerzői jog védelméből. Az csak mellékes dolog hogy jogtiszta tartalommal akár pénzt is kereshetsz.


Ne csak a milliárdos kiadókra gondolj, hogy ők féltik a pénzüket, hanem a jogvédelem bárki szellemi termékét megilleti.

2015. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
NEM, nem azért védeti más le a videóját/filmjét stb, mert ha te felrakod pénzt keresel vele, hanem azért mert ha más a te videódban nézi ugyanazt, azzal ő pénzt és nézőt veszít...
2015. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 1. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!