Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy internetszolgáltatónál a...

Egy internetszolgáltatónál a garantált sebesség mennyire befolyásolja a maximális sebességet?

Figyelt kérdés

A Telekom nál szeretnék internet előfizetést kötni.

Két csomag között szeretnék dönteni: Netmánia L vagy Netmánia XL.

Az L ben letöltési sebességként max. 30 Mbit/s -t kínálnak maximálisan, a minimum pedig 1 Mbit/s.

Az XL ben 50 Mbit/s van és 15 Mbit/s a garantált.


Kérdésem az lenne, hogy a garantált minimum mennyire számít? Mert számomra elég lenne a 30 Mbit/s es, vagyis az L de ott csak 1 Mbit/s a garantált. Ez mit jelent? Hogy 1 és 30 között fog ugrálni a sebesség? Vagy ezt a garantáltat hogyan kell értelmezni?


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. ápr. 25. 21:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként olvastam hogy számít a központtól lévő távolság, 42 es körzetben lakom Szabolcs megyében. ( Nyíregyháza melletti faluban, vagyis vidéken ).


Előzetesen még nem telefonáltam be, szóval az sem biztos hogy lehet ilyen csomagot rendelni a lakhelyemen.

2015. ápr. 25. 21:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Többnyire azt jelenti a garantált, hogy ennyit minimum biztosítanak, azaz ha terhelt a hálózat mert mindenki épp rácsatlakozott mert valami csoda történt, és töltene nagyban, akkor is neked meg van ez a minim...

Nettsebesség nem igen szokott ingadozni, nagy sebességet értékesítő kanóc neteseknél fordul elő kisebb ingadozás, ha 1 lépcsőházba megy 1Gbps net, és 4 -en elkezdenek tölteni a 200Mbps nettükkel, akkor a maradék 30 ügyfél már ne igen akarjon teljes sávszéllességgel tölteni.


TeleComb -nál fő gond inkább az szokott lenni hogy az infrastruktúra régi, és nem igen megy rajta több 5-10Mbps -nél.

2015. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Telekom-nál van egy határ, ami felett tökéletes szolgáltatást nyújtanak, alatta viszont trét.


Ha már a vonal bírja a 30 Mbitet, akkor az esetek 99%-ban az jönni is fog 30 Mbittel.

A probléma azokon a helyeken van, ahol már a Telekom is azt mondja hogy max 20, rosszabb eseteben 10 Mbitet tudnak adni. Ekkor már lehet tudni, hogy az adott helyen elavult a hálózat.


Hívd az ügyfélszolgálatot. Ott meg tudják mondani, mely csomagok érhetőek el nálad.

2015. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én Telekomnál vagyok, és 30Mbps-os netünk van és azt is hozzák


[link]

2015. ápr. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk max 1Mbps -t mondanak a T-sek.

(többszörösen osztott analóg vonalak vonalak)

2015. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!