Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A DIGI 80/25 Mbites neténél...

A DIGI 80/25 Mbites neténél miért ilyen a sebesség?

Figyelt kérdés

Pénteket kötötték be a DIGI-t. 80/25 Mbites net + 57 csatornás tévé csomag + HBO MaxPak.

A tévé rendben van, de a nettel vannak kétségeim.

Bárhonnan töltök, az 1 MB/s-es sebességet nem lépi túl a sebesség. Viszont ez nem jelenti azt hogy stabilan 1 MB/s-el tölt. Sokszor leesik akár 20-30 kB/s-re is.

A speedtest.net-en ahány mérés annyi eredmény, de a 8-9 Mbit/s-et ott sem lépi túl a letöltés. A feltöltés azt nagyjából stabil a speedtest.net-en. 2-3 Mbit/s-et ír, viszont torrenten már nagyon ingadozó. Képes felugrani 2-3 MB/s-re is aztán gyorsan visszaesik 200-300 kB/s környékére.

A ping az 100 ms környékén van ha parancssorban pingelem a bix.hu-t. Speedtest-en meg pingtesten 400-500 ms is képes mutatni.

Miért ilyen a sebesség? Nálam lehet valami hiba, vagy jobb lesz ha hívom az ügyfélszolgálatot? Mert ez a nevetségesen alacsony 8/4 Mbit garantáltat sem éri el normálisan.



2014. máj. 11. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a garantált sávszélességet sem éred el, én azt javasolnám, szólj az ügyfélszolgálatnak.

Előtte persze azért ellenőrizd, hogy biztosan nem nálad van-e valami hiba. Ha van router próbáld ki, hogy ha közvetlenül rákötöd a gépedet, akkor is szarakodik-e. Illetve próbáld ki egy komplett másik számítógéppel.

2014. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mivel a garantált sávszélességet sem éred el, én azt javasolnám, szólj az ügyfélszolgálatnak. "


Elsőke! Ezt te hol olvastad.

A garantált sebessége 8 megabit!! A kérdező írja, hogy nála ennyi, tehát még csak nem is reklamálhat.


"... viszont torrenten már nagyon ingadozó"


A torrentnek ez a sajátosság, ahhoz pont ne viszonyíts, mert azzal nem lehet sebességet mérni. A speedtest a mérvadó, aszerint meg jó a sebességed, ami sajnos a te esetedben ennyi...


Nekem is digi van, az alapcsomag, ahol 4 megabit as garantált és épp most mértem, a le- és feltöltési is 20 megabit felett van. Valószínűleg "rossz helyen laksz", de a szolgáltatónak csak a garantáltat kell nyújtania és az nálad megvan...

2014. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!