Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Le lehet buktatni valakit...

Le lehet buktatni valakit e-mail cím alapján? Lent leírom érthetőbben és bővebben.

Figyelt kérdés
Valaki csinált egy e-mail címet az én nevemben, és megrendelt vele egy iszonyat drága és számomra szükségtelen tárgyat. Visszaküldtem a feladónak, megnéztem ezt az oldalt ahonann "rendeltem" és írtam nekik. Akkor derült ez az egész ki. Megvan az e-mail cím, valahogy "eljuthatnék" ahhoz az illetőhöz aki csinálta??? Tudom tudom bénán fogalmaztam és nyomorult is vagyok, de nagyon szeretném tudni ki volt ilyen poénos kedvében -.-''
2010. febr. 21. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Te így nem fogod tudni megcsinálni.
2010. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magából a címből nem valószínű, mivel ahhoz hogy regeljen valaki egy e-mail címet, nem is kell igazi nevet megadni. (Kérni szokták, de azt írsz be amit akarsz.)


Viszont minden levélnek van egy fejléce, amiben bennevan sokminden, az is hogy milyen IP címről küldték, és a legtöbb levelezőprogramban meg lehet nézni (de ha éppen nem lehet egyben, attól még bennevan a levélben). Na most ezzel csak az a baj ugye, hogy nem te kaptad a levelet hanem az oldal ahonnan rendelte. De írhatsz nekik hogy nézzék meg a fejlécet.


IP címből már a szolgáltató meg tudja mondani hogy kinek a nevén van a net előfizetés amiről küldték, de azt igazából csak a rendőrségnek szokták kiadni :D


Van még egy lehetőség, hogyha fix IP-s az ember, és esetleg az ismerősöd, akkor rájöhetsz hogy ki volt, de azt hosszú lenne leírni...

2010. febr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Rendőrségi meg ilyen olyan ügyet nem akarok belőlle, de arra kiváncsi lettem volna ki "szeret" ennyire :S
2010. febr. 22. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
elmész a rendrőrségre
2010. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!