Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ip-cím ütközés a hálózaton...

Ip-cím ütközés a hálózaton működő másik rendszerrel. Ez mi?

Figyelt kérdés
Gyakran kapom ezt a hiba üzenetet. Ilyenkor nincs netem egész addig, míg újra nem indítom a gépet. Routert használunk, mert ketten is asztali géppel netezünk. Mitől van ez? Hogy lehet kiküszöbölni?

2015. máj. 1. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor nincs netem egész addig, míg újra nem indítom a gépet."


windows gomb + R és beírod: cmd


oda pedig ezt írod be: ipconfig /renew

(lehet hogy az ipconfig /renew között nem kell space, de majd úgy is szól ha baja van)


"Mitől van ez? Hogy lehet kiküszöbölni?"


hát valami oknál folytán két gép ugyan azt az ip címet kapta, de hogy miért azt nem tudom

2015. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
A gépeken nincs lefixálva az IP? Mac címük eltérő?
2015. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a MAC címben szerintem teljesen mindegy, abban nyugodtan lehet közös cím
2015. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát a MAC cím az alapból nem lehet közös mivel a gyártó integrálja azt a számsor szal egyedi tudod fizikai cím......am meg használj DHCP-t az nem oszt ki ugyanolyan IP címeket.
2015. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tengor ***** válasza:
#4, amit lehet módosítani...
2015. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" a MAC címben szerintem teljesen mindegy, abban nyugodtan lehet közös cím"

Helyi/bridgelt hálózatban a MAC-cím azonosítja a gépeket, így egy azonos MAC-cím hálózati problémákat vethet fel - kapcsolati instabilitást, lassúságot. Adatforgalom-analizálásra képes hálózati eszközökkel ez persze ez kideríthető, de az már nem SOHO-kategória.

2015. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem igazán értek hozzá. A net szolgáltató állította be a routert, mikor bekötötték a netet. Esetleg másik routert kellene vennem? Ha igen, akkor milyet? Vagy ez a szolgáltató hibája lenne? (digi) Ha valami segéd programot használnék, azt mindkét gépen kell, vagy csak az egyiken, amelyiken be lett állítva a router?
2015. máj. 3. 10:23
 8/10 Tengor ***** válasza:
Nézesd meg egy szakival a gépeket! Kié a router? Tiéd v. a szolgáltatóé?
2015. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez többféle dolog lehet:

- vagy nincs megfelelően levédve a router vezetéknélküli, wifi-s interfésze és valaki felcsatlakozott rá olyan IP-címmel, amit más is használ

- valamelyik asztali gépen a másikéval egyező hálózati beállításokat használ

- esetleges vírusfertőzés miatt az egyik asztali gép a másik asztali gép nevében küld hálózati csomagokat és ezt a router rossz néven veszi

- esetleg az egyik gépen torrentkliens fut, ami betelíti a router NAT-tábláját, így túlterhelve a routert

- router beállítási gond

- vagy a router hibája


Hogy ebben hathatós segítséget tudjunk nyújtani több dologra lenne szükségünk - például:

- a router pontos gyártója típusa; be van-e kapcsolva benne a vezetéknélküli interfész, annak - mármint a wifis interfésznek - milyen biztonsági beállításai vannak (nincs titkosítás/WEP/WPA/WPA2)

- a gépek hálózati beállításai (automatikus, vagy statikusan beállított IP-cím/hálózati maszk, alapértelmezett átjáró/DNS-kiszolgálók) - Windowsos gépeknél ez kideríthető a parancssorban kiadott

ipconfig / all

paranccsal ( [link] )

2015. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A router a miénk, nem szolgáltatós, de mikor a szolgáltatót kérdeztük, hogy melyik legyen a legjobb, semmit nem ajánlottak. Az mondták bármilyen jó. Asus wl-520gc. Le van kódolva a wifi (16 karakter-kis/nagy betük+számok), amire csak telefonnal csatlakozunk, mikor otthon vagyunk. A hiba üzit akkor is kapom, ha egy telefon se csatlakozik rá. A wifi sokszor használhatatlan, mert nem érzékei egy eszköz sem a jelet, de gépeken megy attól még a net. Nem torrentezünk, vagyis nagyon ritkán és azt megbeszéljük, többek közt, hogy ugyan azt ne töltsük le 2x, ha már úgyis együtt nézzük meg.
2015. máj. 3. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!