Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Microsoft Azure-on, azaz...

Microsoft Azure-on, azaz felhőben futtatott szervert hogyan kell össze köttetésbe hoznom az itthoni hálózattal? VPN? Vagy mivel?

Figyelt kérdés
Próbáltam a VPN-t, de egyszerűen nem tudom megcsinálni nem látom át a dolgot. Pedig sürgősen kellene.

2015. máj. 6. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A VPN-t tudom hogy működik, az Azure-t nem tudom hogy működik

VPN kiszolgálónál létre kell hozni egy felhasználót, be kell állítani a routeren a 1723-as portot a kiszolgáló statikus IP címére, meg tűzfalban engedélyezni kell a 445-ös bejövőt.

Ezután a kliens gépen már csak egy VPN kapcsolatot kell létrehozni, és kapcsolódni a kiszolgálóhoz.


Még mindig nem tudom hogy működik ez az Azure, de ha az a kiszolgáló, akkor feltételezem vannak hozzá bizonyos adataid is, amivel rá tudsz kapcsolódni. Ebben az esetben neked nem kell itthon semmit se állítani, csak létrehozni egy VPN kapcsolatot, beírni az adatokat és kész.

2015. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az azure felhőben van és én itthonról távoli asztalról érem el. És próbáltam ha statikus IP-t adok neki megszűnik a kapcsolat. Biztos én nem csinálok jól valamit.
2015. máj. 6. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem akkor az Azure nálad a kiszolgáló. Te konfigurálod. Az azure alatt lévő routeren kell beállítani a portokat.

Statikus IP mindenképp kell neki, mert másképp nem fogod tudni milyen IP címet oszt ki neki a router, és hogy a kliensgéppel milyen címre kapcsolódj.

2015. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ráadásul statikus IP nélkül a 1723-as átirányítást se tudod neki megadni a routerben.
2015. máj. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!