Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letilthatják a videómat zene...

Letilthatják a videómat zene végett a youtube? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem vagyok youtube videós, vagyis hogy partnerségben vagyok, csak egy egyszerű feltöltő. Letöltöttem egy zenét youtubról, méghozzá Netsky-Everyday számot, ami jogvédett. Na én ezt beleraktam a videómba, az egész szám végig megy benne. Miután feltöltöttem, 2-3 percre rá kiírta ezt:


"Videód szerzői jog által védett hanganyagot tartalmaz, ami érintheti elérhetőségét. Megoldhatod a problémát a szerzői jogok megsértése miatti beadvánnyal támadott alábbi dal eltávolításával."


Még nem tiltották le a hangsávot, semmit. A közeljövőben viszont lehet vele valami gondom? Mert kiírt olyat is, hogy:


''A videódon hirdetések jelenhetnek meg, mert szerepel benne ez a zeneszám. Ha törlöd, lehetséges, hogy a rendszer a hirdetéseket eltávolítja a videódról, és lehetővé válik számodra, hogy bevételt szerezz a videóval, ha a videó erre alkalmas.''


Na most akkor a kérdés az lenne, hogy valamilyen módon lehetne úgy fent youtubon a videóm, hogy ne tiltsák le a hansávot, vagy az egész videót? Vagy esetleg ha feltüntetném a zene szerzőjét, címét? Tőlem ha tele lenne hirdetéssel nem lenne gond, csak teljes egészében maradjon nekem fent a videó. Gondolkodtam más videómegosztón, de nekem a youtube kell. Köszönöm előre is :)



2015. máj. 22. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A zene az nem a te szellemi terméked, így ne töltheted fel.

Az üzenet azt jelenti, hogy ha továbbra is folytatod az ilyen videók feltöltését, akkor örökre elveszítheted a jogot a videóiddal történő bevétel szerzésre. További szankció lehet még a hosszabb videók feltöltési jogának megvonása.

Szélsőséges esedben a csatornádat is törölheti a Youtube.

2015. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na de ha már több ilyen jogvédett videót nem töltök fel a csatornámra, akkor megmaradhatna ez a videó?
2015. máj. 22. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért olyan létfontosságú, hogy az az egy szám szóljon alatta?
2015. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mert horgászos videót vágtam össze, ami nem kis munka volt, és a zene viszont azért fontos, mert az alapján vágtam a videót .. vagyis a sok kis jelenet a zene ritmusára lett hangolva ... és nem szeretném, hogy a youtube ezt a hangsávot letiltsa
2015. máj. 22. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:

A hangsávot nem tiltották le, nem is fogják, ha nem akarod bevételszerzésre használni. Viszont "tűrnöd" kell, hogy a videod mellett reklámok jelenjenek meg.

Ennyit enged a szerzői jog tulajdonosa. Vannak olyan szerzői jogtulajdonosok, akik még ennyit sem engednek meg. Ilyenkor a YouTube lehalkitja majdnem teljesen a hangsávot, azaz élvezhetetlenné teszi. Más dolog, ha bevételszerzésre akarod használni, akkor bizony törölnöd kell a hangsávot és másik, nem jogvédettet kell feltölteni.

[link]

2015. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!