Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Telekom meg a Telenor mire...

A Telekom meg a Telenor mire föl emeli a telefonálási meg internetezési díjakat? A Vodafone mikor fog csatlakozni?

Figyelt kérdés

Mint a köztudott a Telekom júliustól emel, ma megjelent a hír, hogy a Telenor is.


Saját tapasztalat: én 6 éve vagyok Telekom előfizető, mobilnetem van. A területen melyen élek nem, hogy 4G, de még 3G lefedettség sincsen, sőt néhol még telefonálni is alig lehet. Az USB modem egy speciális routerbe van kötve hosszabbító kábellel és az ,,elvileg" kötött wi-fi nagyobb területen ad netet a házban mint az ,,elvileg" kötetlen mobilnet. A modem maga egymásra pakolt dobozokon van, 2 méteres magasságban. Csak ez az egyetlen egy pont, ahol valamennyire működik, de a jelerősség 3-16% között ingadozik. Voltak kint tavaly a szolgáltató emberei, hogy 3G antennát szereljenek fel, de a legközelebbi adó torony 10 km-re van, a hatósugár meg 7-8 km-es sugárban van. Így a torony lélegző periódusa érvényes rám azaz mikor kevesebben vannak rajta akkor nálam van net, ha többen használják a tornyot akkor nálam nincs internet, mert szűkül a hatósugár. Vannak olyan időszakok, hogy 1-2 percenként megszakad az internet. És ráadásul mindez nem korlátlan, 8 GB-os adatkorlát van melyért jelenleg fizetek 4300 ft/hó.


Tavaly óta van notebookom és párszor bevittem a városba a modemet és ott is volt olyan, hogy csak free wi-firől tudtam internetezni úgy, hogy ott volt velem a 4300 ft-os internet. Valamiért nem működött, jel volt, de adat nem.


Több ismerősöm telefonos ügyfélszolgálaton dolgozik a cégnél és Ők is panaszkodnak, hogy sok gond van a szolgáltatásaikkal, Ők biztosan nem fizetnének elő Telekomos mobilnetre.


Sajnos a területemen nincsenek alternatív internetszolgáltatók így nincsen más választásom mint erre előfizetni. Műholdas internet lenne még, de a mai fizetések mellett azt mégis ki győzné?


De mindezek után kérdezem én: a Telekom mire föl emel árat? A semmire?



2015. máj. 22. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak egy Telekom dolgozó tudja pontosan megmondani, de a felháborodásod valóban jogos.

Így is Magyarországon a legdrágább a mobilozás, erre fel még jobban megemelik.

A feltöltőkártyás csomagokat valószínűleg azért, hogy tereljék az embereket az előfizetéses csomagokra 2 év hűséggel.


Egyébként a Telekom 4G lefedettsége nagyobb mint a 3G. Elég csak ránézni a lefedettségi térképre.

Ha jelenleg nem 4G-s modemed és/vagy routered van, érdemes lehet arra cserélni. Előtte viszont alaposabban tanulmányod át a 4G térképet.

2015. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Így is Magyarországon a legdrágább a mobilozás"


Pontosítok. Az EU-n belül itt a legdrágább.

2015. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
4G biztos nincs, a területen amúgy semmi sincs, kétlem, hogy pont 4G telepítve lett volna ide. A legjobb tudomásom szerint egy 2G antenna van ide a ,,település" közelébe téve, hogy azért telefonálni lehessen lehessen...
2015. máj. 22. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Kétoldalú szerződésmódosítással emelik az árakat, azaz, ha nem fogadod el, akkor nem emelhetik.
2015. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!