Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen adsl modemet ajánlanátok?

Milyen adsl modemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Le szeretném cserélni a régi modememet és nem tudom milyet válasszak a sok közül. 10 Mbit/s-es Telekomos adsl nethez milyen modemet ajánlotok? A lényeg, hogy a lehető legjobb sebességet hozza ki belőle és normális minőségű legyen. Gondolkodtam router és modem egy készülékben variáción is. Köszi a segítséget!

2015. máj. 29. 02:16
 1/9 savanyújóska ***** válasza:
Ha csak Routert veszel, akkor TP-Link, Asus, Cisco megbízható szokott lenni. Modemhez nem értek annyira, de gondolom TP-Link ott se gyász, Cisco meg biztos jó. (Bár utóbbi lehet otthonra drága/túl sokat tud.)
2015. máj. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:
A jelenlegi modem a tiéd?
2015. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

savanyújóska: Köszi! Tp-linket nem nagyon merek venni, mert routerként nagyon hamar tönkrement. Régebben próbáltam.


Tengor: nem, még a szolgáltató adta kb. 9éve.

2015. máj. 31. 14:43
 4/9 Tengor ***** válasza:
Akkor neki kell szólni, hogy cserélje ki, ha nem elég korszerű és emiatt lassú.
2015. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

+1 szólni a szolgáltatónak!


Több okból is:

- A kereskedelmi forgalomban kapható Annex B -s ADSL modemek jó drágák, még ha a szolgáltató pénzért is ad egy korszerűbbet, az töredéke lesz a bolti árnak. (Nekem egyébként ingyen cserélték mikor instabil lett a régi)


- Hiba esetén a szolgáltató nem nyafoghat, hogy azért jelenezik a hiba, mert custom modemet használsz. Legutóbb haveromnál jártunk így aki TP-Link modem router kombót használt. Fél órát kellet győzködni őket telefonon, hogy az ő D-Link modemükkel is szar. Csak utána mozdultak meg, és hárítottál el a saját hibájukat.

2015. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Lehet jobb megoldás lenne.


Eddig Gts volt a szolgáltató, most váltottunk telekomra, vagyis ez még a gts által biztosított modem. Sok gond volt a nettel, ami miatt ki is jöttek bemérni a hibát. A bemérő csak annyit mondott mellékesen, hogy félreállítottak valamit és ez javítva lett, de szerinte a modemünk sem működik túl jól, mert régi.

Sajnos én nem voltam itthon, így nem nagyon tudom mi van. Szóval ezt a modemet nekik le kellene cserélni? Megpróbálom megérdeklődni, de már tartok tőle, mert írásban 5 kérdésemből általában 1db-ra válaszolnak. Személyesen az üzletben pedig mikor a modemes és jelszavas témáról kérdeztem jól ki lettem oktatva, hogy ők nem értenek a műszaki dolgokhoz mit kérdezek én ilyet.

2015. máj. 31. 23:48
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
Akkor meg ne foglalkozz velük. Menj be a legközelebbi T-pontba és vegyél egyet. Azt hiszem valami 6 ezer forint körül van.
2015. jún. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tengor ***** válasza:
Speedtest mégis mennyit mutat?
2015. jún. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most valamiért a szokáshoz képest nagyon gyors, 4,45 Mbit/s letöltési és 0,5 fel. Pár napja még 1 Mbit/s volt a jellemző letöltési sebesség.
2015. jún. 2. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!