Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Más is tapasztal mostanában...

Más is tapasztal mostanában ilyet a Telekomnál?

Figyelt kérdés

Mobilnetem van náluk már lassan 6 éve és egy lefedetlen területen lakom. Eddig hellyel közzel azért működött, sok doboz tetejére a modemet az ablak mellett 9-16%-os jelerősség mellett 1-2 mbit/sec letöltési sebességet el lehetett érni, még egy speciális TP link 3G router segítségével wi-fi is volt. Mostanában, kb. 1,5 hete a megszokott helyen meg sehol sem a lakásban és környékén szinte sosincsen jel, pirosan világít a modem, ritkán sikerül belőni, hogy működik az internet, de minden piszkálás meg egyéb behatás nélkül elmegy a jel. Összegezve ez így már tényleg használhatatlan.


A héten bevittem eg nagy városba a notebookom modemmel együtt és legnagyobb megdöbbenésemre a város központjában sem működött. Volt jel, de az adatforgalom nagyon lassú volt. tegnap kipróbáltam egy másik modemmel is, azzal sem működött az internet. Mobilomon is van adatcsomag, Telekomos az is, azzal nincsen semmi probléma az internettel. Azonban azon legfőképp csak EDGE van, mert a terület ahol élek nincs lefedve 3G-vel.


Más is tapasztalt ilyet? Mi lehet ennek az oka?



2015. jún. 6. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd be a szolgáltató boltjába és nézesd meg a sticket. Lehet, hogy az hibás. Én jártam így régebben a Voda mobilnetjével. Mint kiderült, le kellett törölni a szoftverét a számítógépről, teljes egészében és újra csatlakoztatni az USB-re. Elméletben ilyenkor újra feltelepíti magát. Engedélyezni kell a tűzfalon, ha megosztott (rendszergazda és saját fiók) meg is kell osztani. A legfontosabb, hogy amelyik USB portra telepítetted. MINDIG ugyanott használd. Ha nem ezt teszed, úgy érzékeli, hogy több példányban akarod használni és letiltja.
2015. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én nyolc év után most fogom lemondani, mert a Dunakanyarban a mobilnet (mindegyik cégé) gyalázatosan rossz vagy nem is működik. Ahová költöztem, ott van kábeles net, csak kábelt és routert cseréltek, most már működik. Ha van rá lehetőség, állj át a kábelesre, hagyjuk a mobilnetet és a 4G-t Budapestnek.
2015. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy a területen melyen lakom nincsen semmilyen internetes megoldás sem a műholdasat leszámítva... kábeles net nincs kivezetve, mikro netes adóra meg egyre sincs rálátás, átjátszót kellene feltenni, de vagyunk cirka 3-n akit ez érint azért meg nem éri meg felszerelni illetve fent tartani ilyesmit.


Műholdas internet meg nevetségesen drága, az meg nekem nem éri meg.


De legalább ez régen használható volt alapszinten, most már ezt is elvették mint mindent ebben az országban!

2015. jún. 15. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszeri beruházás, szereltess fel műholdas tányért, villámhárítóval és set top box-szal. És nézd a 9 ingyenes tévéadót, mint mi.
2015. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyszeri? 10 000 ft/hó ami ráadásul nem is korlátlan, hanem 8 GB után 64 kbit/sec-re csökkentik a sebességet ami a műhold távolsága miatt fenn álló magas válaszidő miatt gyakorlatilag használhatatlanná teszi a következő hóig.


7 ingyenes TV csatornám meg van, mert a MindigTV-t nagy nehezen sikerült belőni. Kizárt, hogy én műholdas internetet beköttessek ilyen kondíciók mellett...

2015. jún. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!