Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az ipv6-ot miért nem látják a...

Az ipv6-ot miért nem látják a felhasználók elterjedve?

Figyelt kérdés
Wikipédián meg mindenütt találtam arról cikkeket már 2011-ben is, hogy az ipv4 elfogyott, és már muszáj volt átállni ipv6-ra. Azóta eltelt 4 év, és amilyen eszetlenül változik minden, rég azt vártam volna, hogy már mindenütt csak ipv6-ot látok. Helyette ha megnézem az itthoni tűzfalam külső ip-jét, vagy bárhol internetes tartalomszolgáltatóknál a vásárolt fix ip címet, mindenütt ugyan úgy ipv4-et látok. Valaki el tudja nekem árulni, mi a nagy titok, hogy továbbra is csak ipv4 alapon működést látok mindenhol?

2015. jún. 8. 05:23
 1/2 Tengor ***** válasza:

Az IPv6 is megy, csak még nem terjedt el elégé. Az átállás pedig nem megy egyik napról a másikra.

Egy lakossági szolgáltató rendelkezik X IP cím felett. Tegyük fel, hogy elfogytak a címei. Fogja és lecserél minden eszközt őrült összegekért, vagy elkezd NAT-olni, kvázi ingyen - sőt, aki saját IP-t szeretne, attól még pénzt is szedhet érte. Nem, hogy kiadása, hanem bevétele keletkezik.

(Mobilnetet pl már szinte csak NAT-olva tudsz használni)

2015. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, addig lennék az ügyfele, amíg el nem kezd NAT-olni... :-) Mobilnet más, ott igazból egyáltalán nem számít (kevesebb kapcsolat, kisebb sávszélességek, kicsi adatforgalom - nem véletlenül nincs korlátlan, max. rohadt sok pénzért).


Több szolgáltató ad már ipv6-ot is, persze még nem teljesen "natív", de használható. Múltkor kivettem az ipv6 tiltást a router-en, és minden mögötte lévő eszközön azonnal ott ült a v6-os cím is, és lehetett is használni gond nélkül.


Én azt látom, hogy azért nem terjed (Európában legalább is), mert van ebben a történetben egy "róka fogta csuka". A szolgáltatók azért nem igyekeznek, mert nagyon kevés az ipv6 tartalom. A tartalomszolgáltatók meg azért, mert nagyon kicsi az ipv6 forgalom. Ráadásul mindkét félnek komoly összegekkel kell beruházni (eszköz, fejlesztések, rendszerek újragondolása), amit az előfizetőn nem nagyon tud rövid távon bevasalni, beruházni meg mindig nagyon fáj.


De menj el mondjuk Ázsiába, ott tényleg nyomják, mert nem volt más választásuk, rohadt sok eszköz, és a RIPE által a kontinensre delegált ipv4 tartományok rég elfogytak, viszont az online játékok kontinensén nem lehet NAT-tal bohóckodni, mert kitör a harmadik világháború :-)


Európában is kezd necces lenni a helyzet, de még azért mindig lehet allokálni ipv4 tartományokat, ráadásul a szolgáltatók kezdik a korábban szétdarabolt blokkokat egyesíteni, mert minden IP számít.


Afrikában van még bőven :-) De ha lehet hinni az okosoknak, és Afrika nekiáll fejlődni, marha gyorsan el fog ott is fogyni.


2011-ben voltunk egy ipv6 konferencián, ott kb. 10-20 évet adtak a globálisabb elterjedésre. Szóval van még idő.

2015. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!