Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy-egy internetszolgáltató...

Egy-egy internetszolgáltató cégek (mondjuk a Telekom) mennyi információja van a felhasználók által látogatott oldalakról?

Figyelt kérdés

Nemrégiben olvastam egy cikket, hogy a facebook illetve a google a böngészési előzményeket ki tudják kutatni felhasználóik között. Ez nagy felháborodást keltett.

Kérdésem az lenne, hogy az internetszolgáltató is ismeri a teljes böngészési előzményeket, illetve arról tájékoztatást adhat-e valakinek? (hivatalos szervnek vagy pl. a facebooknak, google-nek)



2015. febr. 11. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az előzményeidet 5 évig tárolják, ez a törvényben meghatározott időtartam. Csak bírósági felhatalmazással adhatják ki, ergó csak bűnmegelőzési szervezet fogja megkapni.


Ha ki szeretnéd játszani őket, használj egy VPN-t ami titkosítja a kapcsolatod.


Remélem segítettem.

2015. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Egységes Hírközlési Törvény (2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről) 159/A. §-ának 3. bekezdésének értelmében:

"(3) Az elektronikus hírközlési szolgáltató az (1) bekezdésben foglalt adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése érdekében az (1) bekezdés a)-c) pontja szerinti adatokat az előfizetői szerződés megszűnését követő, a d)-k) pontjaiban meghatározott adatokat azok keletkezését követő egy évig, a (2) bekezdés szerinti adatokat azok keletkezését követő fél évig köteles megőrizni."


És csak a felcsatlakozáskor használt azonosítót, az akkor kiosztott IP-címet, és a csatlakozás, és a kapcsolat bontásának idejét kell tárolni - ahogy ezt a 159/A. § 1. bekezdése taglalja:

"i) internet hozzáférési, internetes elektronikus levelezési, internetes telefonszolgáltatás, illetve ezek kombinációja esetén az elektronikus hírközlési szolgáltatás típusa és a szolgáltatás előfizető vagy felhasználó általi igénybevételének dátuma, kezdő és záró időpontja, az igénybevételnél használt IP cím, felhasználói azonosító, hívószám;"

Forrás: [link]


Ezeket az adatokat "az adatkérésre külön törvény szerint jogosult nyomozó hatóság, ügyészség, bíróság, valamint nemzetbiztonsági szolgálat" számára adhatja ki.


Azt, hogy egy elért hoszton belül milyen oldalakat nézel, milyen hozzászólásokat írsz egy fórumba nem kell tárolnia, sőt nem is tárolhatja - adatvédelmi törvények akadályozzák meg. Sőt például HTTPS-kapcsolatnál semmit nem ér vele, hisz titkosított.

2015. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor kicsit megnyugodtam :D
2015. febr. 12. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!