Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám TP-Link Routeren...

Hogyan tudnám TP-Link Routeren visszaállítani azt, hogy újra dinamikus legyen az ip. -m?

Figyelt kérdés

Digin csatlakozom és ugye ott a router a kapcsolat típusánál - PPPoE - kéri a szolgáltatótól kapott nevet és jelszót.

...ha itt nem adnám meg akkor automatikusan a Win8-tól kérné és manuális újracsatlakozáskor újat osztana ki ismét?

Esetleg más beállításoknál kell bütykölni?



2015. jún. 12. 10:13
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
100%

Hajjaj... amit összeírtál annak nem sok értelme van.

Mi az eredeti problémád? Mit szeretnél elérni? Milyen eszközök és kapcsolatok állnak a rendelkezésedre?

2015. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

IP cím változás szempontjából semmi összefüggés nincs, hogy routerrel, vagy PC -vel csatlakozol a netre közvetlenül. Utóbbi esetben csak azt érd el, hogy a routert nem tudod majd használni normálisan.

A Digi amúgy is Dynamic IP -s szolgáltató. Ha újracsatlakozáskor nem kapsz új külső IP -t, próbálj meg új WAN MAC címet adni a routernek, hátha.

2015. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Diginél alapból dinamikus az ip, nálam általában egy reconnect új ipt ad.
2015. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elöször is köszi a válaszaitokat!

Tudom, hogy a Digi dinamikus.A quick setupot végig is csináltam rendesen, a routerem olyan, hogy közben bekéri a digi jelszavát, ugyanúgy mint amikor az oprenszeren beállítom a hálózatot.Viszont router nélkül nem csatlakozik kapásból hanem a tálcán lévő kis ikonnal, 2 klikkel megnyitom a hálozati kapcsolatokat és csatlakozom.Eddig a routerrel sem volt gond osztotta a dinamikusat, tegnap óta viszont csak fixet ad.(Nem maceráltam).Azt szeretném elérni, hogy újra dinamikus ip-t osszon.(TP-Link N700 - MAC klónozva van)

2015. jún. 12. 11:21
 5/11 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a megoldást.

A DHCP-t kellett letiltanom.Valószínúleg a legújabb uTorrent - tegnap frissítetem - engedélyezte valahogy, mert semmi más változtatás nem történt a gépen.

Mégegyszer köszönöm szépen a válaszaitokat!

Természetesen mindenkinek ment a pozitív értékelés.

2015. jún. 12. 11:51
 6/11 Tengor ***** válasza:
"Dombon ülő fűcsomó legyek, ha értem!"
2015. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyéként szerintem a Digi sumákol a torrentfeltöltések körül mert amióta megduplázták a feltöltési sebességet azóta kb. fele akkora sebességel tölt fel a kliens - ezért variáltam vele.Újraindítás után vagy/és új ip-vel legalább ezt az új, lassabb feltöltési sebességet hozza egy darabig, aztán bealszik.
2015. jún. 12. 11:58
 8/11 A kérdező kommentje:

Tengor!

Hidd el én sem értem de sikerült valahogy :)

Lehet hogy a lámáknak van szerencséje? :)


DHCP SETTINGS > DHCP Server > Enable helyett Disable

Aztán adta is a dinamikusat.

2015. jún. 12. 12:04
 9/11 Tengor ***** válasza:
100%
Ha a DHCP-t letiltod, akkor nem dinaimkus IP-t kapsz, hanem semmilyen IP-t nem kapsz. Az oprendszer olyankor magának állít be valamit és reménykedik, hogy más nem használja azt a hálózatban. Ez nem túl jó működés.
2015. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pillanatnyilag csak a mobilomnak van dolga a routerrel, neki is a Wifivel.

+ Router nélkül sokkal lassabban a netem.

2015. jún. 12. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!