Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg tudom egyedul, hazilag...

Meg tudom egyedul, hazilag oldani ezt a problemat?

Figyelt kérdés
A szobamba csak egy koax kabel van kijove a falbol a utp kabelnek a hely ki sincs furva csak meg van jelolve a muanyagon. Lent a nappaliba van egy router ami adja a wifit. A gep nem tud wifit fogni ezert muszaj kabel. Nem szeretnek 30meteres kabelt hogy felvezessem a szobamba a routerbol hanem ahonnan a router be van dugva ott a falba bevezetni az utp kabelt felvezetni a falba a szobamban kihuzni es a masik veget bedugni a gepbe. Ezt meg tudom oldani sajat kezuleg vagy kell hozza szerelo is?

2015. jún. 18. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt látni kéne, de némi ügyességgel megoldható lehet ha van hozzá hely. A csatornában milyen vezetékek mennek még?
2015. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 donfetibo ***** válasza:
Szerintem ha így le tudtad írni akkor vagy olyan ügyes megcsinálni is, de a kábel végekkel nem lesz gond?☺☻
2015. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:
A csatornában valószínűleg csak a kábel fog beférni, és a csatlakozó nem. Így kénytelen leszel kábelt szerelni. Ahhoz egy fogó kell és némi kézügyesség.
2015. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem van egy kulon cso a falban a kabelnek mert a szobamba is a koax kabel egy vastagabb csobol jon ki a falbol es utp kabelnek nem tudom mert az csak meg van jelolve ceruzaval de nincs a muanyag kifurva. Aki szeretne es tud segiteni annak lefotozom ha hazaertem es hatha okosabbak leszunk azzal
2015. jún. 18. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félreértek valamit, de nem az lenne a legegyszerűbb, ha vennél egy ~2k forintos wifi sticket(fogalmam sincs mi a hivatalos neve, ha valaki leírná, azt nagyra értékelném)?
2015. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a neve de a kabeles net megbizhatobb nem fog elmenni a jel es gyorsabb is, torrentezni is jobb
2015. jún. 18. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Wifi nem megoldás, mert ha messze van a router (sok fal vagy födém választja el) akkor elég gyenge lesz a jel.

Ha van emelet, akkor gondolom családi ház. Én a helyedben először megpróbálnék a garázsból hozni egy viszonylag vékony (akár kerítés feszítésére használt) drótot végigdugni a csőben. Ha megoldható vegyél cat5e vagy cat6 kábelt! Szerezz be (célszerű kölcsön kérni, mert 2-3eFt) egy hozzá szükséges fogót amivel majd rárakod az rj45 csatlakozókat.


Azt hiszem mindent leírtam, ha van kérdés, szólj! :)

2015. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet, egyszer nem volt még probléma a jelerősséggel egyik gépen sem, sem torrent, sem játék közben. Azért ha csak pár fal választ el a routertől, akkor az nem ugyanaz, mintha 50 méterre lennél tőle(+a falak), sok munkahelyen is wifit használnak, ha megbízhatatlan lenne, akkor nem lenne jellemző.
2015. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Ez nagyon környezetfüggő. Nekem a két szobát egy konyha és egy keskeny fürdő választja el egymástól és egy folyosóval van összekötve. Még sem érem el az egyik szobából a másik szobában lévő wifit! (Nem a router hibája, egyszerűen csak nagyon árnyékolnak a falak és minden csatorna telítve van! (tégla társasház, szembe 10 emeletes panel és összesen közel 50 wifi hotspot)

Tehát a jelerősséget nem lehet ez alapján meghatározni, ezt csak ő tudja. Az viszont tény, hogy egy kábeles gigabites kapcsolattal nem tud versenyezni...

2015. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!