Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú letöltésnél mi lehet a...

Lassú letöltésnél mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy elméletileg garantáltan 50/20 Mbps a sávszélesség. Router rendben, beállításai is jók.

A gépem viszont nagyon nem akarja ezt a sávszélességet megemészteni.

Videót nézek, időnként leáll, tölt és ennyi. Ez főként Indavideos és Youtube-s oldalakon igaz legfőképp, de máshol is előfordul.

Ha letöltök, az is nagyon lassú, átlagosan kb. 1-2 Mbps lehet, ezt onnan tudom, mert régen pontosan ennyi volt a sávszélesség és pont ilyen (közel ilyen) gyorsan jött le minden.

Speedtest változó eredményt mutat. Van, hogy semmit nem töltök, és 0,01-02 Mbps a letöltésem, van, hogy letöltök, de mégis felmegy 5-6 Mbps-ig, holott elvileg a letöltés lefoglalja a sávszélességet, de letöltés nélkül is a maximum 6-7 Mbps volt.


Körülbelül egy hónapja áll fenn ez a probléma és már nagyon zavaró, hogy ki van fizetve a normális minőségű és gyorsaságú internet, de kihasználni kb. nem lehet.

Gépet azóta újratelepítettem, a driver-ek a legfrissebbek az adott típusú videókártyához/hálókártyához, stb.

A merevlemezen, mind a windows, mind a tároló partíción van elég hely az ideiglenes fájloknak (rendszer-partíción: 65gb, tárolón meg 250 gb, bár utóbbi ugye felesleges, mert a rendszerére menti ezeket).

A wi-fi jelszóval védett, nem könnyen kitalálható, így ez sem lehet probléma.

A vezetékek rendben vannak, semmi sincs kilazulva, vagy kicsúszva.


Valakinek valami használható ötlete, hogy rendbe jöjjön? Munka miatt kéne nagyon a net, de így esélytelen, hogy bármit is tudjak csinálni, hogyha olyan, mint a mese, egyszer van, egyszer nincs... :/



2015. jún. 22. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben kösd a géped közvetlenül egy UTP kábellel a szolgáltatód modemére és úgy mérj!

G.

2015. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
100%

Nézd meg router nélkül illetve nézd meg, hogy mennyi a garantált sebesség! Ha alatta van, akkor reklamálj a szolgáltatónál!

Bár ha már egy hónapja tűröd, akkor én még a helyedben várnék még egyet, hátha másnak fontosabb, hogy megfelelő szolgáltatást nyújtsanak neki.

2015. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

UTP kábellel sem jobb a helyzet.

A garantáltat fentebb írtam, hogy mennyi, szóval nyugtázhatjuk, hogy jóval alatta van a jelenlegi a garantáltnak.

2015. jún. 22. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor ragadj telefont és reklamálj!

G.

2015. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben, ha tényleg a szolgáltató a hibás, akkor fogok. Köszönöm a segítséget :)
2015. jún. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!