Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különség, a sávszélesség,...

MONTEXT15 kérdése:

Mi a különség, a sávszélesség, és a garantált sávszélesség között? (Hogy működik ez)?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy mi a különbség, és találtam is rá választ, de annyira nem nagyon értettem meg. Szóval, a Digi-nél 100/50Mbps a sávszélesség, és a garantált az pedig 25/20Mbps. Tehát a garantált sebesség az az,hogy a minimum letöltés, illetve feltöltési sebesség ekkora lesz? A 100/50Mbps pedig a maximum. Valaki legyen szíves magyarázza el normálisan ezt nekem. (Csak mert szeretnénk Digire váltani és ezért kérdezem ezt, hogy hogyan működik) (Ahol ezt írja:


SÁVSZÉLESSÉG:

100 / 50 Mbps

GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG:

25 / 20 Mbps


Szóval ez, hogy működik? (Az ilyen hülye/troll válaszokra nem vagyok kíváncsi)

Köszönöm, megy a zöld kéz, aki segít! :)



2015. jún. 28. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
a lényeget leirtad.
2015. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Röviden, laikusan:

A sávszélesség nem állandó. 25/20 Mbps-t mindig ki fog osztani neked a szolgáltató (= minimum = garantált), legfeljebb pedig 100/50-et kapsz. Ha a minimum alá esik, akkor reklamálhatsz, ellenben nem.


Személyes tapasztalat: DIGI-nél nekem eddig mindig megvolt a névleges (maximum) sávszélességem.

2015. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tehát akkor így van? 25Mbps letöltés, illetve 20Mbps feltöltésem lesz? (Illetve ez megabit, vagy megabyte?)
2015. jún. 28. 13:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megabit, a kis 'b' a bit, a nagy 'B' a bájt. :)
2015. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Szirty ***** válasza:
100%

Valóban leírtad a lényeget, ami kb ez:


"Tehát a garantált sebesség az az,hogy a minimum letöltés, illetve feltöltési sebesség ekkora lesz? A 100/50Mbps pedig a maximum."


Annyival kiegészíteném,hogy ezek a sebességek (a garantált és a maximum is) a végpont (ahol te használod) és a szolgáltató internet csatlakozása közötti sebességet jelenti.

A garantált sebesség tehát azt garantálja, hogy a számítógéped (amennyiben a felhasznált eszközeid lehetővé teszik) és a szolgáltató internet csatlakozási csomópontja között minimum ez a sebesség.


Azt NEM garantálja senki, hogy a globális internet hálózat egy pontja és a géped között is ennél kisebb sebesség nem lehet. Tehát lehet neked 25/20Mbps garantált sebességed, egy orosz torrent oldalról még tölthetsz le 1Mbps-sel.


Az ok nyilvánvaló: a szolgáltató nem tudja garantálni az összes (de egyet sem) tőle teljesen független távoli végpont és az ő internet csatlakozása közötti minimum sebességet, mert azokhoz - a példánál maradva - az oroszokhoz konkrétan semmi köze.

2015. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szóval a sávszélesség a 100/50Mbps és a 25/20Mbps közt mozogni fog állandóan, szóval egyik percről a másikra lehet, hogy felmegy 40/40Mbps-re van mikor 80/30Mbps, a lényeg, hogy izeg-mozog a 100/50 - 25/20 közt? Ugye?
2015. jún. 28. 13:06
 7/17 Szirty ***** válasza:
9%

"Megabit, a kis 'b' a bit, a nagy 'B' a bájt. :)"


Miért álltál le ezen kattogni? A szolgáltatók bit/sec-ben mérnek nem?

2015. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


#7, ha nekem írtad, akkor én csak válaszoltam #3-ra.

> (Illetve ez megabit, vagy megabyte?)

2015. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Rendben így már érthető, köszönöm a válaszokat. :)

Akkor elméletileg 3.125MB/s - 12.5 MB/s között fog mozogni a letöltési sebességem,

és 2.5MB/s - 6.25MB/s között a feltöltési sebességem.

Ha úgy van, hogy nem állandóak, akkor ezek az értékek össze-vissza fognak mozogni.

Ha torrentel töltök le, akkor pedig seedektől függ ez, HTML weboldalról, meg a szervertől függ, itt jön kapcsolatba az oroszos példa, onnan valójában, nem fogok ilyen sebességekkel letölteni, mellesleg ha (pl. a data.hu) ahol korlátozott a letöltés, akkor persze, ott se fogok. Én ezt értem, és rendben is van, én csak arra voltam kíváncsi, hogy hogyan működnek azok a dolgok, amiket kérdeztem. :) Köszönöm Nektek:)

2015. jún. 28. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:

nem kell ezt túl bonyolítani gyerekek.

kérdező: 100/50-es neted lesz, ez azt jelenti, hogy kb 12,5 MB/s-el tudsz majd maximum tölteni, ennek felével feltölteni (kábelen, wifi ettől lassabb lehet, ha az eszközeid nem támogatnak ilyen magas sebsséget).

A garantált az, amit a szolgáltatód vállal, hogy minden esetben rendelkezésedre bocsát, de az esetek 95%-ban a maximumot kapod, nem ingadozik. Ez inkább csak ilyen biztosíték számukra, emiatt ne aggódj. Ha ez alá esik, akkor mehetsz reklamálni.

2015. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!