Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különség, a sávszélesség,...

MONTEXT15 kérdése:

Mi a különség, a sávszélesség, és a garantált sávszélesség között? (Hogy működik ez)?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy mi a különbség, és találtam is rá választ, de annyira nem nagyon értettem meg. Szóval, a Digi-nél 100/50Mbps a sávszélesség, és a garantált az pedig 25/20Mbps. Tehát a garantált sebesség az az,hogy a minimum letöltés, illetve feltöltési sebesség ekkora lesz? A 100/50Mbps pedig a maximum. Valaki legyen szíves magyarázza el normálisan ezt nekem. (Csak mert szeretnénk Digire váltani és ezért kérdezem ezt, hogy hogyan működik) (Ahol ezt írja:


SÁVSZÉLESSÉG:

100 / 50 Mbps

GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG:

25 / 20 Mbps


Szóval ez, hogy működik? (Az ilyen hülye/troll válaszokra nem vagyok kíváncsi)

Köszönöm, megy a zöld kéz, aki segít! :)



2015. jún. 28. 12:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor remek :) Routerem 300Mbps, (Wi-Fi-n vagyok [asztali pc]) az adapter 150Mbps. Szóval, akkor a 100/50Mbps (éppen) nem akadály.
2015. jún. 28. 13:29
 12/17 anonim ***** válasza:
wifin nagy általánosságban a ráírt mbps-nek a fele van meg, persze, a fizikai akadályok számától és típusától függ. A 150-es vevőd nem biztos, hogy a maximumot képest lesz fogni, de majd kipróbálod.
2015. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Akkor lehet veszek egy jobb vevőt, 300-asat akkor majdcsak teljesen jó lesz. :) Majd kipróbálom, és meglátom, hogy kell-e az, vagy nem.
2015. jún. 28. 13:48
 14/17 Szirty ***** válasza:
50%

"nem kell ezt túl bonyolítani gyerekek. "


Nincs itt túlbonyolítva semmi. A szolgáltató csak a saját rendszerén belül garantálja a garantált sebességet!

Egyszerű ez mint a fakocka, de sokan elsiklanak e fölött az "apró" részlet fölött..

2015. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
de, túllet. a kérdező arra volt kiváncsi, hogy mi az a garantált sávszélesség, nem arra, hogy orosz oldalakról mennyivel töltöget, mi a különbség a bit és byte között; írta, hogy szolgáltató vált, ergo már van tapasztalata az internetes letöltéssel. 9 válasz érkezett erre az egyszerű kérdésre, én ezt túlbonyolításnak nevezném.
2015. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szirty ***** válasza:

Nevezd aminek akarod.

A pontos válasz van akinek bonyolult.

A feltételezés pedig igen gyakran a gyakorlat halála.

Ilyen a világ...

2015. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az 5-ös (2015-06-28 13:06) válasz író azon gondolatát szeretném ki egészíteni, hogy.... - "Azt NEM garantálja senki, hogy a globális internet hálózat egy pontja és a géped között is ennél kisebb sebesség nem lehet. Tehát lehet neked 25/20Mbps garantált sebességed, egy orosz torrent oldalról még tölthetsz le 1Mbps-sel." - Igen, ez valóban így van. Ami azt jelenti, hogy az intenetező számítógépe, és az internet szolgálatód szervere között kell garantáni, a garantált sávszélességet. Például a 25 / 20 Mbps-t. De arra már nem köteles vállani garanciát, az adott internet szolgálató, hogy más internet szolgálatók szerverei, vagy web oldali felé, mennyi lesz a le és feltőltés.
2017. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!