Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Weblap milyen országspecifikus...

Weblap milyen országspecifikus információkhoz juthat hozzá böngészés során, és hogyan lehet ezeket a megosztott adatokat a user által módosítani?

Figyelt kérdés

Külföldi foglalós oldalnál futottam bele a problémába, hogy IP cím alapján adott más-más árakat: magyarországi IP-re rendszeresen drágábbat. Ez egyszerű VPN-nel kijátszható volt, de most úgy tűnik, kifinomultabb szűrést vezettek be.


Milyen országspecifikus infókat küld el még VPN-en keresztül is egy böngésző (pl firefox), gondolok itt pl böngésző nyelve, windows nyelve stb-re, magyarán olyan infókra, amik alapján a keresés helye sejthető, és hogyan lehet ezeket ideiglenesen mondjuk hottentottára állítani?


2015. júl. 8. 21:16
 1/1 Drone007 ***** válasza:

Javascript segítségével a legtöbb böngészőben lekérhető a navigator objektum, ami nagyon sok információt tartalmaz a böngészőről, és a mögöttes OS-ről is. Például a telepítés nyelvét is.

Sajnos azt, hogy ezt hogy lehet az operációs rendszer módosítása nélkül megkerülni nem tudom, de ha tudnám sem biztos, hogy népszerűsíteném, elvégre a.) én is fejlesztő vagyok, és nem szeretném, ha bárki megkerülhetne egy ellenőrzőrendszer, b.) ez már kicsit hackerszagú dolog :)

De biztos van rá megoldás, sok sikert!

2015. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!