Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a routert resetelem, az...

Ha a routert resetelem, az alap jelszót fogja kérni majd a bejelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Szeretném resetelni a routert, mivel elfelejtettem a jelszavat a webes felülethez (192.168....). A kérdés csak az, hogy az alap felh.nevet és a jelszót rakja vissza (admin,profesor) vagy azt amit a szolgáltatótól kaptam szolgáltató váltásakor. A segitséget előre is köszönöm :)

2015. júl. 9. 13:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mégis honnan tudná a webes felület jelszavát a netszolgáltatója?

G.

2015. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Részben az én hibám :D Elfelejtettem emlitteni hogy meglett változtatva még régebben, de ezek után nemfogom az biztos :)
2015. júl. 9. 15:14
 13/17 P.O.C. ***** válasza:

A Nitsoft RouterPassView nem a routert töri fel.

Csakis arra jó, hogy a routerből kimentett backup fájlból szedje ki a jelszavakat. A kérdező esetében nem és semmit, hiszen eleve nem fér hozzá a webGUI -hoz hogy backup fájlt mentsen ki onnan.


Szóval nem kell túlragozni, a reset gomb gyártó által ajánlott használata után minden gyári alap lesz. A jelszó is. újra be kell mindent állítani.

Ha mondasz egy pontos típust és egy netszolgáltatót tudok benne segíteni.

2015. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Pedig nem árt, az alapértelmezett jelszó mindig nagy biztonsági kockázat, ha gondolod, mesélek egy sztorit.

G.

2015. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 P.O.C. ***** válasza:

"Mégis honnan tudná a webes felület jelszavát a netszolgáltatója? "


Ha a szolgáltatótól származik a router, akkor sok szolgáltatónál meg tudják azt csinálni, hogy központilag rácsatlakoznak MASTER jelszóval, és bekonfigurálják a routert felhasználó igényei szerint.

(Úgy tudom ezért fizetni kell).

2015. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, én ilyenről még nem hallottam, ez is megoldás lehet. Bár én még mindig a reset mellett vagyok, az megvan 10 perc alatt és nem kell az ügyfélszolgálatossal társalogni, és főleg nem kell fizetni. (mer' a legszebb szó az ingyé' :D)

G.

2015. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Brenya ***** válasza:
Bocsi én érthettem félre azt hittem, hogy a szolgáltatóhoz való csatlakozás jelszavát felejtette el.
2015. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!