Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az ethernet technológia csak...

Az ethernet technológia csak UTP kábeleken használható? Más kábeleken nem?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár az UTP kábelt hívják ethernet kábelnek.

2015. júl. 24. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogy is! Eredetileg koaxiális kábelen keresztül ment az Ethernet. UTP-n kívül STP-t is használnak még manapság, meg még sokfélét, ami Ethernetnek számít.

[link]

2015. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, régebben koax kábeleket is használtak, de ez szerencsére már nagyrészt kihalt: [link]

[link]


De amúgy bármilyen kábellel meg lehetne csinálni.

2015. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az UTP az árnyékolatlan csavart (réz)érpár (Unshielded Twisted Pair) megnevezése - pontosabban U/UTP-nek nevezik, azaz mind az érpárok, mind a kábel maga árnyékolatlan.


Ethernet szabványban nemcsak ilyen kábelt használnak, hanem:

* U/FTP - árnyékolatlan kábel, fóliaárnyékolású csavart érpárak

* F/UTP - fóliaárnyékolású (foiled) kábel, árnyékolatlan csavart érpárak

* S/UTP - fonott (braided shielding) kábelárnyékolás, árnyékolatlan csavart érpárak

* F/FTP - fóliaárnyékolású kábel, fóliaárnyékolású csavart érpárak

* S/FTP - fonott kábelárnyékolás, fóliaárnyékolású csavart érpárak


illetve használnak még:

* 50 Ohmos koaxiális kábelt (RG-8X - Thick Ethernet, RG58 - Thin Ethernet)

* optikai kábelt

2015. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár azzal tisztába vagyok, hogy létezik STP és egyéb UTP kábeltől csak az árnyékolásban különböző kábelek. Természetesen főként arra gondoltam, hogy koax kábelen működött-e, és látom, hogy ezt is megválaszoltátok. Egy másik oldalon is feltettem a kérdést, ott mondjuk bővebb választ kaptam:

"ethernet anno a vastag koaxra szuletett. erre lehetett vampircsatlakozoval meg aui csatlakozoval kotni gepet. aztan lett a vekony koax (50 ohmos rettenet), majd a strukturalt kabelezessel egy szegmenst mar csak az aktiveszkozzel lehetett megszakitani. Etherneten egy l2 domen meg mindig csak egy drot. Volt nala jobb, de ez lett ocso es eppen eleg jo. az ethernet a lanok vhs-e, mint a processzoroknal az x86 meg a zarm. "

2015. júl. 25. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!