Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ADSL internet és Wifi router?

ADSL internet és Wifi router?

Figyelt kérdés
A helyzet egyszerű, a Telenor modemes borzalmáról vezetékes netre váltok. Sajnos egy kis faluban lakom a semmi közepén, ráadásul invitel területen, így csak Externet ADSL internet elérhető. Olvastam, hogy a net használatához "ADSL modem" szükséges, amit adnak is. Annyi kérdésem lenne csak, hogy ez sugároz majd wifit? És ha nem,akkor ha egy sima egyszerű Wifi routerbe bedugom a kábelt, már lesz wifi?

2015. júl. 27. 18:44
 1/4 Neuhauser László ***** válasza:

az INVITEL az ADSL internethez díjmentesen ad wifis modemet/routert


4 LAN + WiFi - ilyen modemet szoktak adni

2015. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

A szolgáltatót kellene megkérdezni. Egyáltalán nem biztos hogy Wi-Fi AP -val kombinált ADSL modem-routert hoznak.

A T-home -nál pl. attól függ, hogy sima netet rendelsz csak, vagy VOIP telefont és IP TV -t is mellé. Utóbbiak ugyanis nem elég csak egy modem, ezért szolgáltató alapból modem-routert kombót hoz.

Tesóm kb. 1 hónapja rendelt a T-től CSAK internetet és sima D-Link ADSL modemet kapott. Én adtam neki Wi-Fi routert, mert volt itthol pár darab feleslegbe.

Ha sima modemet kapsz, akkor is meg tudod oldani, csak WAN porttal rendelkező sima Wi-Fi router kell. Nem drágák ma már.

Amúgy nem hátrány ha sima modemet kapsz, és te vehetsz hozzá routert.

Sokan ugyanis panaszkodnak a szolgáltatók modem-routereire, hogy nem tudnak rajta portot nyitni, gyenge a Wi-Fi -jük, stb.

2015. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Neuhauser László ***** válasza:
Szolgáltató függő valóban, de az invitelnél a "csupasz" nethez is ingyen jár a WiFi :)
2015. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2015. júl. 27. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!