Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A telefonomon WiFi jel van,...

A telefonomon WiFi jel van, azonban internet nincs. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete, hogy itthon elromlott az internet, jelentettük a szolgáltatónál, másnap jó is lett.

Egyetlen probléma van, hogy a telefonom (iPhone 4, ha ez számít) végig érzékeli a jelet, de 2-3 perc után nincs internet, ekkor kiírja, hogy újrakapcsolódás, de mindig sikertelen. Ha kikapcsolom a WiFi-t és ismét be, akkor ugyanez történik.

A furcsa az, hogy más készülékekkel működik, és az én telefonom is tökéletes máshol, más WiFi-n.

A routert (TP-LINK WR340GD) természetesen már újraindítottam, kihúztam a kábelt pár másodpercig, a telefont szintén és mégsem jó.

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.



2015. júl. 30. 14:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a meghibásodás előtt hibátlanul kapcsolódott és működött.
2015. júl. 30. 14:43
 2/12 E1D1E ***** válasza:

A rooterben lessz a hiba.


Van elvileg rajta egy reset lehetőség, ezután újra be kell álítani a cuccokat rajta.

Ha ez a megoldás nem válik be akkor valami gáz lehet a rooterrel és érdemes kicserélni.

2015. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A reset megoldást már akkor próbáltam, de utána nem állítottam semmit. Egyrészt nem tudtam, hogy egyáltalán kell, másrészt nem is tudom hol/hogyan/mit. Tudnál segíteni?

Köszönöm a válaszod. :)

2015. júl. 30. 14:53
 4/12 E1D1E ***** válasza:

Elvileg adtak hozzá egy CD-t.

Azon kell lennie egy egyszerü és jó leírásnak.

2015. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fogod előveszed a rooter leírását és megnézed, hogy hogyan kell restelni, mert te nem resetelted rendesen. Utána jó lesz.
2015. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A doboz és a könyve már nincs meg, esetleg egy link, ami alapján meg tudom csinálni?
2015. júl. 30. 15:07
 7/12 E1D1E ***** válasza:

Találtam egy kellemessen külföldi használati útmutatót!

Sok sikert!

[link]

2015. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a routered meg az iPhone-od nem szeretik egymást. A leírásod alapján ez jött le nekem.

Ennek az az oka, hogy ahány "ház" (gyártó), annyiféleképpen implementálják a WiFi szabványokat. És ez néha ilyen helyzeteket produkál. (Nekem is volt hasonló egy Sony-Ericsson Xperia Arc S-sel és egy szintén TP-Link routerrel. Annál az volt az érdekes, hogy csak a legújabb rajta futó androiddal jött elő, a gyári (régebbi) androiddal nem.)


Ha a fent írtak nem válnak be, valószínűleg routert kell cserélned.

2015. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket és a válaszokat.


Kedves utolsó! Elképzelhető, hogy a telefon és a router nem "szeretik" egymást, e akkor ez korábban nem jelentkezett volna?


Még egy kérdésem lenne: Ha resetelem a routert, minden vissza fog állni. Ilyenkor annyi a teendő, hogy a webes felületen keresztül újra beállítom? De pontosan miket és milyen értékre? Addig nem szeretnék nekiállni, amíg nem tudom biztosan, hogy utána mi a teendő.

2015. júl. 30. 15:47
 10/12 anonim ***** válasza:

1, Milyen internet?

2, A wifi-t le jelszavazni.

2015. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!