Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám a T-home tól...

Hogyan tudnám a T-home tól kapott béna ZTE digitális elosztót összekötni a jó routeremmel?

Figyelt kérdés
Nem elég jó a jelerőssége a ZTE ZXV10H201L megnevezésű készüléknek, ezért szeretném rákötni az eddig használt routeremet. Ezt a ZTE-t most kaptuk. A router ASUS RT-N12, ezzel maximális jelerősség van az egész házban. Én úgy próbáltam, hogy a ZTE Lan1-ből az ASUS Wan portjába dugtam be a vezetéket, de sehogy se sikerült internetet varázsolni. Biztos vagyok benne, hogy meg lehet oldani valahogy. Valaki lenne szíves leírni, mit milyen sorrendben kellene beállítani rajtuk? Jelenleg csak a ZTE üzemel,azon hibátlanul megy most a wifi, ha elég közel ülünk hozzá.

2015. aug. 3. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem is kiakasztott a ZTE és ugyanazt csináltam mint Te, csak nekem TPlink van. Nálam megoldotta a problémát. Nem lehet, hogy az ASUS routered helyett a ZTE-t akarja használni?
2015. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor bedugom az ASUS-ba a ZTEből a kábelt akkor úgy mindenhol megszűnik az internet, szóval szerintem valamit rosszul állítok be. Valamelyiken gondolom le kellene tiltani a dhcp-t, nem tudom melyiken. Az asus nyilván jobban elvégezné ezt a feladatot is, de valamiért nem lett jó. Külön jó szórakozás, hogy akármit beállítok a ZTE-n újra kell indítani és várni vagy 2 percet.
2015. aug. 3. 17:11
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Két router egymás után kötése mindig bajos. Szerencsére ennek az Asus -nak van sima Access Point funkciója is, azt kell bekapcsolni Wireless router mód helyett (Operation Mode).


Utána már csak arra kell vigyázni, hogy ne ütközzön a router -ek IP címe más eszközökkel. A ZTE alap címe 192.168.1.254 az Asus -é pedig 192.168.1.1 ezzel nem is lenne gond, de a ZTE DHCP szervere az Asus címére is osztana címet a klienseknek. Tehát a ZTE DHCP szerverének intervallumát meg kell változtatni, hogy 192.168.1.2 - 192.168.1.253 -ig osszon címeket. Utána készen is vagy.

2015. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 7. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!