Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyek a legmegbízhatóbb és...

Melyek a legmegbízhatóbb és egyben olcsóbb ADSL szolgáltatók jelenleg?

Figyelt kérdés

Váltanom kell, eddig 3500 ft-ot fizettem.

Egy pc, egy laptop, és két okoskütyühöz, bár egyszerre általában csak egy van használva, max kettő.


A Telekom ajánlgatja magát folyton, főleg, hogy vezetékes telefonom náluk van... De a telekomra mindig fújjognak az emberek.


Tudnátok tanácsot adni, leírni akár negatív, akár pozitív tapasztalataitokat a netszolgáltatókkal kapcsolatban?



2015. aug. 5. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
DSL szolgáltatásért ne fizess. Nézd meg, hogy a lakhelyeden milyen kábelszolgáltatók vannak.
2015. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy ne fizessek??? :D


De hát szeretnék otthon internetezni. És a kis család is. Igaz nem sokat, naponta csak pár órát,de akkor is kell....!


Vagy tudsz ingyen netet? Nem hinném.

??!!

2015. aug. 5. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

DSL szolgáltatásért ne fizess, mert egy kalap szar.

Rendes kábelnetre fizess elő, attól függően, hogy milyen szolgáltatók vannak a lakóhelyeden.

2015. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocs, de mi az a kábelnet?


(Kábeltv fogalmat már hallottam, de kábelnetet még nem.)


Miben más attól, amit én írtam?

2015. aug. 5. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Van ADSL, VDSL, DOCSIS, FTTH, és FTTB internet. Ezek a legjellemzőbb vezetékes technológiák Magyarországon.

A legjobb az FTTH, illetve az FTTB, de ilyen sok helyen nem érhető el.

Az ADSL-t én sem ajánlom, de ha nincs más kiépítve, akkor az az egyetlen megoldás.

A VDSL már teljesen korrekt sebességet nyújt, ha közel vagy a DSLAM-hoz, de még ez sincs mindenhol ( ez egyébként az ADSL továbbfejlesztett változata ).

A DOCSIS az kábeltévés hálózaton érkezik. Van 2.0 illetve 3.0 változata is Magyarországon. A 2.0-t szintén ne ajánlom, de a DOCSIS 3.0 már nagy sebességre is képes. Nekem is ilyen netem van.


"De a telekomra mindig fújjognak az emberek. "


Valóban sok a panasz rá. Az elején nekünk is rengeteg problémák volt vele, de aztán ahogy teltek a hónapok valahogy helyrerázódott, és már nincs velük gond. Legalábbis a szolgáltatás minőségével. A számlákban néha előfordulnak anomáliák, de azok sem vészesek. Ilyen pár 100 Ft-os kilengések vannak a havidíjban, pedig semmilyen plusz fizetős szolgáltatást nem használunk ( telefont sem ). Szóval rejtély az egész, de már hozzászoktunk.

Ettől függetlenül érdemes lenne a felhívni a nagyobb szolgáltatókat, hogy mit tudnak a címeden ajánlani, illetve akár a szomszédokat is megkérdezheted melyik szolgáltatónál vannak.

2015. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyiit, hogy az FTTB netet LAN néven is ismerheted. Ilyet nyújt például a Digi lakótelepeken.
2015. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!