Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a jelenlegi letöltési...

Ha a jelenlegi letöltési sebességem 1024 (és NINCS mérőszám mellette! ), akkor annál az 5Mbit/sec letöltési sebesség gyorsabb/lassabb?

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
ha az 1024 is Kilobit/sec, akkor nyilván lassabb az 5 Megabitnél. Ha netán Kilobájt/sec, akkor gyorsabb (az ugyanis 8 Megabit/sec). A szolgáltatók általában Kilo vagy Megabit-ben adják meg a sávszélességet, míg a letöltő kliensek legtöbbször Megabájtban mérnek.
2015. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mérőszámot leírtad. Inkább mértékegység nincs mellette, de attól függetlenül hogy ezt nem írták oda, még van az is. Ami tippre egyébként Kbit/s, aminél igen, gyorsabb az 5 Mbit.

Viszont ha az 1024 Kbyte/s, ( vagy Mbit, Mbyte amit kötve hiszek ), akkor lassabb az 5 Mbit.

2015. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valóban, mértékegység nincs mellette. Bocsánat.

Amikor írtam, akkor éppen a mérőszámvolt eszemben, mert az van megadva, azért írtam azt, összetévesztve.


Most megnéztem egy internetes sebességmérőn a tesztet.


Ott a letöltésre 0.88 Mbps-t ír ki, vagyis akkor ez ~ 1 Mbit/sec?!

2015. aug. 9. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ami nagyon kevés. Ugye ez mobilnet? Mert nem gondoltam hogy vezetékesen létezik még ilyen lassú. Nekünk eddig már 2 éve 30/5-ös volt most tegnaptól 120/10-es van.
2015. aug. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

DE! Képzeld el, hogy ez kábelnet, laptopon. De másik gépet rákapcsolva se megy 1 Mbps fölé. Tehát nem a gépem fogja meg. Az előfizetői szerződésen "Kábelnet 1024" nevű csomag szerepel... Pffff.


Nekem az tűnt fel, hogy a Telenor mobilnetem a telefonomon hamarabb betölti a lapokat!


Akor még ha a másik szolgáltatónál az 5 Mbit/s-s csomagban "csak" 3 Mbit6s az átlagos, tényleges letöltési sebesség, akkor is minimim 3x gyorsabb, mint a mostani, ami nekem van....


Éppen szolgáltatóváltás előtt vagyok.

Ezért is kérdeztem rá a mértékegységekre, sebességekre, stb.

2015. aug. 9. 18:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy melyik szolgáltatónál vagy 120/10-es sebességgel? :o (Privátban is írhatod, nehogy gond legyen a "kéretlen reklám" miatt. :)
2015. aug. 9. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:
1 Megabit valóban nagyon kevés ma már, de kérdés, hogy hol, mert valahol még gyenge lehet a hálózati infrastruktúra. Nekem 2004-ben volt 1 Mbites netem, igaz akkor még elég drága volt. 2007-től már szórták a szolgáltatók az 5-10 Mbites csomagokat is. Azóta már 240 Mbps letöltésnél járok és ezt most olcsóbban kapom TV-vel együtt, mint 2003-ban a 0,5Mbites előfizetést önmagában. Egyébként a leggyorsabb csomag most 500 Mbites a szolgáltatómnál, míg a legkisebb 30 Mbit. Tehát ma már 20-30Mbit sebességnek is alapnak kell(ene), hogy legyen. Szerintem lassan már ott kéne tartani, hogy 1 Mbit ingyenesen jár minden háztartáshoz és akkor kelljen csak fizetni, ha gyorsabbat szeretnél.
2015. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szolgáltatónál, amelyikhez most tervezek átmenni, a legnagyobb csomagja 30 Mbit-es sebességű letöltést tartalmaz. :)


A közeli városban láttam olyan szolgáltatókat, amelyeknél 20 Mbit a leglassabb és 500 Mbit a max. letöltés, de annak nincs az én lakóhelyemen lefedettsége. Így jártam.


De a nálunk elérhető 5 Mbit/s (amit majd nemsokára igényelek) is jobb, mint a jelenlegi. :)

2015. aug. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!