Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ubuntu 15. 04 Apache2 webszerv...

Ubuntu 15. 04 Apache2 webszerver (weboldal? ) konfigurálása?

Figyelt kérdés

Legújabb Ubuntut használom.

Eddigi lépések, terminálban sudo-val:

sudo apt-get update, install apache2

lefrissitett mindent, apache2 sikeresen települt, fut.

eleinte nem értettem, rosszalkodott a root, nem adott engedélyt de amikor másolni vagy konyvtarat kellett valtani (sudo cp, sudo cd stb) ugye elso parancsnal keri a sajat usr jelszavam es ugy megy.

szoval irni, masolni, letrehozni minden megy, fajl szerkesztes sudo nano-val príma de maga a root-ban max localhost-ot futtathatok ez mind oke, le is fut, var/www/html/index.html fajl szerkesztem, megnyitom es jo minden. dig localhost, fut de nem értem, ha létrehozol egy sajat konyvtarat, public-htmlkent akár home-ba akár www-be es hozom letre a pl. etc/apache2/sites-available/000-dafult vagy default.conf /home/public-html/enoldalam.conf neven barmit atirok mindig localhostot ad.

na már most a domain hoszting (ha veszek egy sajatoldal.com (barmilyen vegzodesu domainnevet)) kapok egy NameServert ami a weboldalam neve es egy DNS szervercimet. vagy en tudom rosszul, maga a weboldal (www elotaggal vagy anelkul) es a DNS kiszolgalo ugyanaz?

Regisztráltam egy ingyenes dns-t a no-ip.com -on, ott sajatdns.ddns.net a cím és egy ip. mindezt a sudo apt-get install bind9 (ingyenes dns szerver szolgaltato) utan. ez is fut de most egy teljes procedurat megcsinaltam, pl. sudo nano /etc/bind/name.conf.localhost meg a .conf fajlokat atirtam ahol lattam, hogy nameserver (vagy domainname) ill. az ip addresshez a ddns.net-es ip-m, amit adott a no-ip.

magyar tutorialokat megkoszonom, nagyon elnezest az elirasokert, telefonrol irok.. ge$+i g0mbok :))


megjegyzes: miutan "kesz" lettem a apache2 + bind9 dns szerver letrehozasaval (szerintem kozelebe sem jartam) dig endnsszerom.ddns.net-et irtam de semmi. :(

ezeket az aldomainos dolgokat amugy utalom.. ja ill. annyira irkaltam a .conf fajlokat hogy localhostrol szerintem atirtam mindent igy a gep ill. az isp (upc, mint ethernet szolgaltatom) az altalam megadott iprol probalt csatlakozni de persze nem volt jo igy elment a net is hiaba volt status meg activity a modemen.. :( egyebkent tplinkes routeren keresztul megy a dolog, ss igen nem ertek az ip forwardinghoz.

tehat megegyszer linkeket esetleg akar skype-os , ts3 megbeszeles is jo, koszonom a segisltseget!



2015. aug. 17. 14:04
 1/4 A kérdező kommentje:

meg egy dolog, korabban win alatt mar csinaltam jatekszervert (cs 1.6) ahol van a dedikalt szerver "keszito" es valaszthatok hogy lan vagy internet legyen. na ott hiaba megy az ember internetre, rossz config eseten senki nem fog tusni csatlakozni az o szerverere. itt megoldottam, cmd-ben ipconfig all parancs alatt megadja az osszes ipt es csatolt portot, localhost, alhalozati maszk es atjarok meg az ipv4, v6 ip-t is. a szerver fő configjába így beírtam az én "ip a távoli kliensek számára" -met ami az external-ip tehat ugymond az en gepem a szervergep de ez persze 100kbit's eseten 3-5 player max na mindegy szoval nagyjabol atlatom csak annyira sokmindent kell irni meg letrehozni hozza igyis már összegányoltam az ubuntut és fuu.. prpgramozást tanulok de dz kifog rajtam..

köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 17. 14:13
 2/4 A kérdező kommentje:
a telefont meg mindjart kib+&#om a pics4ba -.-
2015. aug. 17. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Hajjajj :-)


Megpróbálom valahogy elmagyarázni anélkül, hogy két könyvet kellene írnom hozzá. Vagy hármat.


1. a DNS szolgáltatást hagyd a szolgáltatóra, mert a saját DNS szervered (amit a bind9 telepítésével csináltál), az nem lesz jó.


2. ha dinamikus címet használsz, nem elég a regisztráció, kell futnia a noip "démonnak", ami a szolgáltató felé mindig lejelenti az aktuális IP címedet. Ha ezt nem teszed, akkor neked kell kézzel frissítgetni, ahogy változik az IP-d.


3. az Apache tud ún. név alapú virtual hosting-et, ami azt jelenti, hogy ha több site-ot is kiszolgálsz, akkor attól függően, hogy milyen névvel kéred a böngészőben, azt a webtartalmat jeleníti meg. Ha csak egy van, akkor mindegy, hogy hívod, az fog megjelenni. Mindegyik site beállítása külön konfig állományban van (nem kötelező, de debian/ubuntu így álmodta meg, és áttekinthetőbb is), ezek vannak az /etc/apache/sites-available könyvtárban, és kerülnek át a sites-enabled-be (a2enhost/a2dishost parancsok). Bővebben erről az apache dokumentációjában olvashatsz, meg gondolom az ubuntu is ad hozzá valami segítséget, de ezt nem ellenőriztem, nem igazán van/volt rá szükségem.


4. Ahhoz, hogy kívülről elérd, a router-en mindenképpen kell egy portforward, ami a router-re a 80-as TCP portra érkező kéréseket a szervered 80-as portjára irányítja, különben csak bentről fog működni.


5. A "public_html vonalat" felejtsd el, ilyet már senki sem használ (ha bekapcsolod, akkor a "fő site" alatt lehet megtalálni, valahogy így: [link] úgy, hogy a tartalom a pistike felhasználó public_html könyvtárában van. De mondom, ezzel ne foglakozz.


Ha egy weboldalt csinálsz, akkor azt nyugodtan told a /var/www/html alá, forward-od be a portot a szerverre, és készen vagy, alapértelmezésben bármilyen erre regisztrált domain névvel el fogod tudni érni.


Ha kettő, vagy több van, akkor tanulj a név alapú virtualhost-okról (NameVirtualHost), és lődd be rendesen.


Továbbá ha portforward van, akkor előfordulhat, hogy kintről elérhető, de beülről nem, ilyenkor a regisztrált DNS nevet az /etc/hosts file-ban állíts localhost-ra (127.0.0.1), és bentről is jó lesz (van ennél szebb megoldás, de úgy látom, hogy kezdő vagy, kezdetnek ez is ellátja a feladatát).


Mindez persze nem step-by-step megoldás, de talán kicsit sikerül vele tisztázni a fogalmakat és az irányokat, amerre elindulhatsz. Jó szórakozást.

2015. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát ez egyenlőre nem fog menni. Annyi kérdésem lenne, ha értesz ezekhez, hogy pl. ha én namecheap-ről veszek domain nevet, és hostgator-on vagy google domain-ről ugyanazt meg akarom venni/rendelni/bérelni, ezek a DNS szolgáltatók valamilyen módon kommunikálnak vagy megosztják a bérelt/rendelt domain információkat? Tehát most én magyar domain regisztrátornál nem tudom megvenni/rendelni a facebook.com -ot vagy mégis mert ha a domain név (nameserver) lekérdezése nem sikerül a hozzárendelt IP alapján keres és működni fog?

Egyébként inkább választom a könnyebb utat és nem terhelem a gépem sem, veszek domain-t.

De köszönöm a segítséget!

2015. aug. 18. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!