Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell vezetékes internet...

Hogyan kell vezetékes internetet létesíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy hogyan lehet egyszerre egy routert és egy sima kábellel összeköttetett (Pchez)kapcsolatot létesíteni.Azért szeretném ezt használni mert hallottam hogy a kábeles net gyorsabb mint wifin keresztül.De megnéztem a setboxot és csak 1 db olyan port van rajta amibe kábelt kell dugni.(Ugy áll ez a dolog hogy van:1 db antenna ami belemegy egy a setbox ba abból pedig megy a routerba.)És én ezt úgy szeretném ha ez megmaradna plusz még egy szabad kábelem legyen amit bebirok dugni egy eszközbe.Hogy bírnám ezt megcsinálni?


Köszi a segítséget!

U.I.:Inviteles vagyok ha ez számít.



2015. aug. 23. 18:00
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Húzol egy másik kábelt a routerből az eszközbe. Vagy ha ez túl macerás lenne, akkor vegyél egy switch -et és 2 db tetszőleges méretű UTP kábelt. Kihúzod a set-top-box ból bedugod a switch -be onnan pedig egyik kábel a set-top-box megy vissza, a másik meg oda ahova csak akarod.
2015. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a routerral kösd össze a géped, úgy hogy a setbox és a router is össze legyen kötve. ha a routeren nincs elég csatlakozó, akkor lehet venni egy kis switchet, amivel el lehet osztani több felé.
2015. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De azt szeretném még kérdezni nem lesz baj akkor ha a setboxból jövő kábelt elvágom és egy elosztót odarakok?És ha a routerből hozom ki kábellel a netet az ugyan olyan lesz mint a wifi. NEM?Mert legalább én ezt tapasztaltam.
2015. aug. 23. 18:12
 4/6 A kérdező kommentje:
ja sry nem kell elvágni de akkor is nem lesz baj ha 2 db kábel jön ki belőle?
2015. aug. 23. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

miért lenne baja? elvágni meg nem ajánlom max lecserélni egy rövidebre, mert ha már ilyen problémákba ütközöl akkor egy utp kábel bekötése már nem hiszem, h menne.

Én a routerbe kötném be a gépet minden kép és a setboxot hagynám. Jelentős változást nem fogsz érzékelni a vezetékes és a wifi között, ha elég erős volt a jel és jó az adás-vétel, akk ugyan olyan sebességű lesz.

2015. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Engem csak az érdekel hogy a ping javul-e

Mer ahogy most néztem kb 1500-2000 ft lenne ez

2015. aug. 23. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!