Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet reklamálni, ha az...

Lehet reklamálni, ha az internet huzamos ideig nem a megfelelő sávszélességet szolgáltatja?

Figyelt kérdés

Telekomnál vagyunk előfizetve 10 MB/s csomagra.

Hetek óta csak 3 MB/s mérek!

Tudom, a szerzőrésben garantált 1 MB/s van írva, de szerintem elég gáz, hogy ezért fizetünk 4000 Ft-ot, hogy nem azt kapjuk amire előfizettünk, sőt még ha 7-10 között menne azt mondom oké... De így? :D


Szerintetek hívjam fel őket ezzel kapcsolatba? Vagy úgy is csak a garantált 1 MB/s-ra fognak hivatkozni? :S



2015. aug. 26. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

> Hetek óta csak 3 MB/s mérek!

> Tudom, a szerzőrésben garantált 1 MB/s van írva


Itt meg is állhatsz.

2015. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha több, mint a garantált minimum, akkor milyen logika alapján telefonálnál be nekik?
2015. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Betelefonálhatsz, hogy nézzék már meg mi a franc van, de fogyasztóvédelemhez meg ilyesmihez nem tudsz fordulni, mivel a garantáltat biztosítják.
2015. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp hívd őket mert ennyi internetsebességet mobil stick-kel is simán elérsz.

Én 5e-FT fizetek, igaz mikrohullámú internetem van(trevolnet),de én is minimum 6 Mbps-en netezek szinte akadás nélkül. Ráadásul Windows 10-en.

2015. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ezért vagyok bizonytalan! :D Mivel tényleg az 1 a garantált, de amúgy meg az egész egy vicc kategória... Ilyen áron szerintem Bp-en sokkol jobb és esetleg gyorsabb internetet kapnék, és annyival menne mint amennyit elvárok! :)
2015. aug. 26. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit kérhetsz az, hogy küldjenek ki egy szerelőt, nézzen rá. De pont amiatt, mert a garantált megvan, ez 3-5e forint lesz, szóval először a helyedben mindent kizárnék, ami a te oldaladról lehetséges:

-árnyékol a fal, elektromos zaj van ott, ahol jön át a kábel

-jól működik-e a router másnál

-router nélkül is lassú-e

-más rendszer alól is

-többi számítógépen is ilyen

-más, esetleg egy rövidebb UTP kábellel is ezt produkálja-e

-minden napszakban, hajnalban is ilyen


Ha te mindent megtettél, hogy megbizonyosodjál arról, hogy már eleve a bejövő jel gyenge, bármikor, akkor lehet tanácsot kérni a szolgáltató szerelőjétől, de sajnos sok csodára ne számíts.

2015. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
elvileg most lehet majd a NMHH-től igényelni ilyen mérő dobozt, nem tudok róla konkrétan semmit, ezek valós és pontos méréseket végeznek elvileg, amire hivatkozni is lehet, majd jobban utána nézek, hogy érdemes lenne-e! :D
2015. aug. 26. 13:21
 8/8 A kérdező kommentje:
"A mérődobozok a fogyasztó otthonában vagy más, általa meghatározott helyen automatizáltan működnek, olyan időpontokban, amikor a helyi hálózaton nincs olyan egyéb forgalom, ami a mérési eredményeket torzíthatná. A mért adatok alapul szolgálhatnak a szolgáltatónak jelzett előfizetői bejelentéshez, esetleges hatósági vizsgálat indításához is, és a honlapon lévő más adatok összehasonlításával jelezhetik azt is, ha érdemes más szolgáltatót igénybe venni."
2015. aug. 26. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!