Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a routeren keresztül,...

Lewike kérdése:

Ha a routeren keresztül, wifin kapcsolódok a nettre, lecsökken a sebesség 1/3-ra. Miért?

Figyelt kérdés
Speedtest-en, ha ethernet kábelt dugom laptopba 90Mbps-os eredményt kapok. Ha wifin keresztül akkor mindössze 20Mbs körül. A routerem D-link dir-61. Ennyi lenne a routerem max sebessége, és csak én vagyok ilyen hülye hogy sehol se találtam meg ezt az infót. Se leírásba, se interneten .. :/

2015. aug. 28. 17:54
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:

Különböző WiFi szabványok vannak melyek különböző sebességűek.

Pl. 802.11b jellemző sebessége 4.3 Mbit/s

802.11g 19 Mbit/s stb.


- Megnézed a te routered mit tud

- Utána megnézud a beállításainál hogy melyik van engedélyezve

- Ha több is engedélyezve van megnézed a géped melyikkel kapcsolódok

- Végül megkeresed a kapcsolódási szabvány szerinti sebessége és összeveted a tapasztaltakkal. Ha egybe vág, akkor ennyit tud.


Általánosságban kijelenthető, hogy a vezeték nélküli kapcsolat szinte mindig lassabb mint a vezetékes. Főleg alacsony térerőnél!

2015. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szabványtól függetlenül a wifi a legtöbb esetben lassab, mint a vezetékes net, mindegy, hogy milyen routered van, a 90 meg nem fog átmenni.
2015. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól is függhet, hogy a gepedbe milyen szabványú wlan adapter van. Ha 802.11G akkor valóban 19-21Mbit/s lesz a jellemző sebbesség. A routered pedig 802.11 Lite N szabvánnyal rendelkezik, ami elvileg 150Mbit/s sebességet tesz lehetővé. A gyakorlatban 40-55Mbit/s enged át. Ehez a netkapcsolathoz inkább ajálott lenne 300Mbit-es routerbe beruháznod, ezek nagyából 95-130Mbit/s sebességre képesek.
2015. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nem csak a szabványoktól függ, hanem a router hardveres képességeitől is. Rengeted router olyan gyenge, hogy az általa támogatott szabványokat se tudja megfelelően kiszolgálni.
2015. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor abszolúte lehetséges, hogy annyira gyenge a routerem, hogy a 90megából mindössze 25-öt tud leadni.

Nem találtam semmi ezzel kapcsolatos infót a routeremről, azért gondoltam hogy valahol a beállításoknak van korlátozva, csak nem találtam meg.

2015. aug. 30. 08:40
 6/11 Szirty ***** válasza:

Nem figyelsz Lewike?


Csak írsz, nem olvasol?

Milyen szabványt tud és mire van beállítva? a, b, g vagy n?


Biztos vagy benne hogy D-link dir-61 típusú a routered?

Mert szerintem olyan nem létezik. Csak DIR-610, DIR-610N, DIR-615, DIR-600, stb, stb.


De foglaljuk össze:

A sebességet a következő körülmények határozzák meg:

- Sebesség korlátozás beállítás (ha van ilyen)

- A hálózat terhelése

- A wireless térerő

- A router és a kliens közötti kapcsolat szabványa


Az AP és a kliens abban a szabványban "állapodnak meg" amelyik a kisebb tudásúban a legnagyobb (tehát a leggyorsabb azok közül amit mindkettő ismer). Pl. hiába n-es a routered WiFi-je, ha a laptopod csak b-t tud, akkor a b szabvány szerinti sebesség lesz a maximum, hiába tud n-et a routered, amivel kb hatszor gyorsabb lehetne.

2015. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tökéletesen megértettem, és elis olvastam. A routerem 615-ös, lemaradt a vége a leírásban.

802.11 n-et tud a router.

A laptopom wifije 802.11 b/g/n. Tehát elméletileg nem szabadna ekkora különbség legyen a két mért sebesség (90Mbps -20Mbps)közt? Nem? o.O

2015. aug. 30. 14:17
 8/11 Szirty ***** válasza:

n-es wifi jellemző sebességére 70-80 Mbit/s-ot írnak.

Kérdés hogy nálad az a 20 megabitet, vagy megabyteot akar jelölni :-)

2015. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Aki azért ír hogy belekössön abba hogy megabit megabájt hogy írod miért úgy... az ne írjon :P amúgy 1,5kilobájtos nettem van ..

90MEGABÁJT / SZEKUNDUM A KÖZVETLEN ETHERNET KÁBELEN MÉRT SEBESSÉG A SPEEDTEST.COM WEBOLDALON.

ÚGYANEZEN A WEBOLDALON MÉRT SEBESSÉG, WIFIN KERESZTÜL LECSÖKKEN 1/3-RA. 20-28 MEGABÁJT/SZEKUNDUMOS SEBESSÉGRE.

Amúgy nem tudom hogy a 90megás nettnek, hogy lehet 20megabit az 1/3-a.

De biztos vagyok benne hogy az utolsó válaszoló felvilágosít, hogy hogyan számolta ki.

2015. aug. 30. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:
A speedtest.net megabit/secundum-ban írja a sebességet
2015. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!