Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kimenő e-mail szerver beállítá...

Kimenő e-mail szerver beállítása t-online előfizetés esetén?

Figyelt kérdés

Datanetes ügyfélként ezév szeptemberétől internet előfizetésem is rajtam kívülálló okokból a Té-hez került.


A router beállítása a levelük alapján rendben megtörtént. Azonban a levelezőprogram szerver beállításairól egy büdös szót sem szólnak.

A neten csak ezt találtam:

[link]


Ami egy forintot sem ér.


Ez meg nekem kínai:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__36..


Tehát a probléma:

- t-online-os kimenő szerver

- Microsoft outlook 2010

- freemail-os és datanete-es e-mailcím beállítása.


Olvasni tdom az e-mailokat ezekről a címekről, de írni nem.



2015. szept. 17. 00:10
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Az első link 3-oldal 2 képtől találod meg az SMTP szerver beállitásait.


A Második link pedig azt irja le, hogy nem fog összejönni freemail-lel és datenet-es e-mail cimmel, mert a Té bevezettet egy ilyen jelegű elelnőrzést.


Tehát :


1. Ha kaptál a Té-től e-mailt cimet akkor azt állitsd be POP3 és SMTP és próbáld ki. Ha megy (küldés és fogadás) akkor OK.


2. Aztán próbálhatod a Freemail-es, datanet-es fiók beállitásait (POP3). Aztán próbá, de valószinűleg olvasás megy, küldés nem (a második link miatt).


3. Készits egy g-mail fiókot mivel annak saját pop3 és smtp szervere van és használd azt.


Sok sikert.

üdv.

2015. szept. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most az komoly, hogy a XXI. szd-ban visszalépek és levelező programról nem használhatom a free-mailos címemet?
2015. szept. 17. 10:14
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Rosszul értelmezed. Senki sem mondta, hogy nem használhatod a freemailos cimeded levelező programból. A POP3-at simán használhatod. Minden levelező program tudja. (Tehát olvasás - beérkezett üzenetek)


Itt a küldésen van a hangsúly. A Té-nek igy is úgy is üzemeltetnie kell a SMTP szervert, a saját e-mail fiókjai miatt (ellenben a freemail nem üzemeltet SMTP szervert - és egyébb iránt is a freemail elvileg egy webes levelező rendszer, az csak egy plusz, hogy elvileg tudod használni levelező programban is,) a Té úgy döntött (valahol jogosan) hogy nem engedi a saját SMTP szerverét másnak használni. Ennyi.


Keress egy olyan SMTP szervert amin tudod használni a freemailt és kész, pl itt egy lista (nem tudom, hogy a freemail valahol müködik-e) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez ugye azért visszás, mert én nem szerződtem le a té-vel, hanem a datanet ment át. Datanet biztosította nekem ezt a lehetőséget. Sőt, még a pénzes datanet címem sem megy vele :(
2015. szept. 20. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező két lehetőséged van:

* Vagy beállítod a Telekom SMTP-szerverét (mail.t-online.hu) a kimenő levelező szervernek.

Ehhez szükséged lesz a Telekom által biztosított levélfiókod felhasználónevére és jelszavára (lásd a topiknyitó kérdésedben belinkelt PDF-állomány 4. oldalának első pontját - ott a bejelentkezés a következő adatokkal pontot kell kiválasztani és a Telekomos e-mail fiók adatait megadni), amit a Telekom ügyfélszolgálatától tudhatsz meg.


* Vagy létrehozol egy GMail (Google) fiókot, és azt állítod be kimenő levelező szerverként (smtp.gmail.com) - ami ugyancsak azonosítást (a GMailes felhasználóneved és jelszavad kell) igényel.


Ezen utóbbi lehetőség kiegészíthető azzal, hogy a Freemailes és Datanetes levelezőfiókjaidat átirányíthatod a GMailre ( [link] ) - így a GMailes fiókodból tudod kezelni mind a két fiókot - akár Outlookból is ( [link] ).

2015. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az importálás megvan. Küldeni meg ezek szerint nem lehet freemail-es és datanet-es e-mail címmel? Ez azért nehezen képzelhető el...
2015. szept. 21. 10:59
 7/8 coopper ***** válasza:

Senki sem mondta, hogy nem lehet küldeni, mindenki csak azt modta hogy a T-com vagy T-online-s SMTP szerveren keresztűl nem tudsz küldeni csak T-comos e-mail comről.


Ha Tudsz másik SMTP szerver beállitani (pl. Google) akkor azzal megpróbálhatod a freemailt is és a datanetet is.


Sok Sikert.

Üdv.

2015. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajna erre indult egy másik kérdésem: Gmail-alias-freemail...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__72..

Lassan t*k*n szúrom magam :)

2015. szept. 21. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!