Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv! A kérdésem/kérésem:...

KishinAshura kérdése:

Üdv! A kérdésem/kérésem: Valaki tud olyan programról, ami adott időnként megméri a pingemet és le is jegyzi nekem?

Figyelt kérdés
Gondoltam már pinglogger-re de az Avast folyamatosan visszadobja, hogy vírusos szóval azt kihagyom. Csak kíváncsiságból, hogy mikor milyen gyors a net. A fel/le töltési sebesség másodlagos.

2015. okt. 12. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
PingPlotter.
2015. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Irsz rá egy batch filét és berakod az ütemezett feladatok közé : [link]


A batch filének, valahogy igy kell kinéznie :


echo %Date%_%Time% >> Pingidok.txt

ping -n 1 www.google.com >> Pingidok.txt

echo - - - - - - - - - - - - - - - - - - >> Pingidok.txt


A fenti fájl a Pingidok.txt fájlt létrehozza és minden egyes futtatáskor hozzáirja az eredményt (dátum idő, illetve a ping eredménye) a fájlt megnyitva meg tudod állapitani a pingedet.


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ez a .bat megoldás eszembe se jutott de nagyon tetszik, :) Ha 5 percenként kérek -n60 "adatot" az befolyásolja a gépem teljesítményét vagy észre se lehet venni?
2015. okt. 13. 15:59
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Valamilyen szinten igen, de gondolom nem nagyon lehet észrevenni.


De miért kell a 60 db ping csomag ? Miért nem elég 5-10 darab ? Ha az átlagra vagy kiváncsi akkor szerintem elég a sima ping (4 csomaggal) is, maximum egy kicsit gyakrabban futtatod, modjuk 4 percenként.


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elég lenne 4-5 db is, de ha 60mp-et adok neki annyi idő alatt becsúszhat 1-1 nagyobb érték is pl:300ms. És ha egymás után gyakrabban csúszik be nagy érték az átlag is nő.

Az lenne még a problémám, hogy megpróbáltam az üzemezéssel indítani ezt a parancsfájlt, ami el is indult, de az adatokat nem jegyezte le. Magyarul a program lefutott, csak az eredményt nem kaptam meg :D

2015. okt. 13. 17:09
 6/6 A kérdező kommentje:
C:\Users\xy\Desktop\ stb :) megvan a gond. Köszönöm a segítséged!
2015. okt. 13. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!