Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez valami DDoS támadás lehetett?

Ez valami DDoS támadás lehetett?

Figyelt kérdés

Ma reggel egyik pillanatról a másikra elment a net.

Oda mentem a routerhez és láttam hogy az összes adatforgalmat jelző LED ezerrel villog rajta. Még az asztali gépé is ami amúgy ki volt kapcsolva.

A router kezelőfelülete ( 192.168.1.1 ) is alig akart megnyílni. Rámentem valamire, 1-2 perc volt mire megjelent. Itt láttam hogy a router processzora 100%-on pörög, és folyamatos 2-3 MB/s-es adatforgalom volt.

10 perc után a router teljesen lefagyott. A Wifi-re sem lehetett csatlakozni. Még a hátulján lévő reset gombra sem reagált.

Áramtalanítottam, vártam pár percet, újra áram alá helyeztem, és utána helyreállt minden.

Mi lehetett ez? Valami támadás?



2015. okt. 18. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valoszinubb hogy haldoklik a router, minthogy egy random ip-cimet megtamadnak. Termeszetesen a logokbol altalaban ki lehet deriteni, min dolgozott 100%-ban a processzor.
2015. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Kérdezőkém, azt ugye ismered, hogy hülye kérdésre hülye válasz?!
2015. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Arról nem is szólva, hogy a paranoia nagyon súlyos betegség, amit kezeltetni kell. Ha meg nem paranoia, akkor feltűnési viszketegség, az sem sokkal jobb. Mégis ki akarna téged DDoS támadás alá venni???
2015. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még azzal kiegészíteném hogy a router előtt ( Asus RT-AC51U ), vagy egy Huawei HG8240 modem is, amire rá van kötve a router, meg a tévé, és amikor ez történt, akkor a tévé is teljesen lefagyott, illetve azon is folyamatosan villogtak a ledek.
2015. okt. 18. 14:41
 5/7 A kérdező kommentje:

"Arról nem is szólva, hogy a paranoia nagyon súlyos betegség, amit kezeltetni kell. Ha meg nem paranoia, akkor feltűnési viszketegség, az sem sokkal jobb."


Ismersz? Nem.

Akkor meg ne írd le tényként ezeket a dolgokat. Nem vagyok sem paranoiás, és nincs feltűnési viszketegségem se. Csupán érdekelne hogy mi lehetett ez.

Biztos van jobb dolgod is, mint itt kötekedni, szóval zárjuk is le a témát.

2015. okt. 18. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett-e támadás? Akár, de ennek kb 1% esélye van, inkább vmi program lefogta a netet (vírus, akármi a gépen).
2015. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Majd futtatok egy vírusellenőrzést a gépeken.

Amúgy a router naplója "Start NTP update" bejegyzésekkel van teli, ami ha jól tudom az időt frissíti.

A tűzfal naplózása viszont le volt tiltva.

2015. okt. 18. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!