Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi kell ahhoz,100 Mbit/s...

Mi kell ahhoz,100 Mbit/s feletti internet elbírjon a számítógép?

Figyelt kérdés
120 Mbit/s os internetem van. A routertől gigabites (1000 mbit/s) kábellel megy a számítógépbe. A router 150 Mbit/s-os ezért elbír 120 mbit/s ot. A gépem mégis 100-at bír kábelen keresztül legalábbis ezt írja. Mit kéne csinálni hogy 100 felett is elbírja a sebességet?

2015. okt. 20. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A 150Mbps szerintem a wifi szabványa lehet, aminek gyakorlatban kb a fele értendő. Madzagon a 100-as szabvány után az 1000-es jön (gigabit) vagyis ezt a router portjainak, a számítógép hálókártyájának és esetleg a kábeleknek is támogatnia kell. Ha a gépedben lévő hálózati kártya csak 100-as, akkor külön vehetsz bele olyat, ami támogatja a gigabitet. Az is lehet, hogy a router portjai okozzák a szűk keresztmetszetet vagyis az miatt korlátozódik. Olvass utána, hogy minden eszközöd támogatja-e a gigabites sebességet.

Én már nem használok routert, mert az UPC modemjében már van, wifivel és gigabites portokkal, így a gépek között gigabites kapcsolat van és a 240Mbps kapcsolat is kihasználható. A wifi elvileg 300-as (gyakorlatban max 150Mbps körül lehet), de gyenge jelet ad...azzal nem vagyok túl elégedett, de a fő gépek hasítanak madzagon (ez a fontos), telefonon meg htpc-n molyolni meg jó a gagyi wifi is (két helységgel odébb 30Mbps a csúcs).

2015. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem egy konkrét routert, hanem egy Range Extender-t használok jelerősítésre: [link]

Erről vezetem a kábelt a gépbe.

Ez 150 Mbit/s-ot támogat ezzel gondolom nem lehet probléma, a portot nem tudom hogy milyen, de ez már támogat N szabványt is.

Ha a hálozati kártyát lecserélném megoldódhat a probléma vagy a router lehet a keresztmetszet?

2015. okt. 20. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:

"A router 150 Mbit/s-os"

Az csak a vezetéknélküli interfész adatrátája, amiből maximum aggregáltam (le+feltöltés együtt) 70-75 Mbps jön ki. Így ahhoz elegendő a 100 Mbps-os adatrátájú (~90 Mbps maximum adatátviteli sebességű) vezetékes port is. Ez utóbbit támasztja alá, hogy a géped vezetékes interfésze 100 Mbps-al "áll össze" a routerrel.


"Mit kéne csinálni hogy 100 felett is elbírja a sebességet?"

Gigabites portokkal rendelkező router kell, ami a WAN-LAN portok között is képes a 100 Mbps feletti adatátviteli sebességre (szóval bírnia kell a router processzorának).


Ez utóbbira itt találhatsz egy ilyen irányú tesztet:

[link]

2015. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!