Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Válaszidő miközben erős a jel...

Válaszidő miközben erős a jel az internetszolgáltatónál?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van nekünk egy vezetéknélküli internetszolgáltatónk és a minap felhívtam, hogy mi a baja mert a válaszidő magyar szerveren nézve 120+ folyamatosan és az online játék is elég lehetetlen.

Nos az internetszolgáltatóm azt mondta, hogy a jel tökéletes de mégis nagyon rossz a net. Most vettünk új routert 1hónapja kb 1 hétig tökéletes volt a net azóta megint akadozik kb egy évvel ezelőtt 0/24 jó volt a net

azóta akárhányszor hívjuk mindig jó a jel lehet valami gáz van a netkábellel? A routerből kb 10m-es netkábel jön ki van belőle 2db és mind2-vel rossz a ping.


Előre is köszi a segítséget.


ui.: olyat mondott a netes, hogy instant kössem be az antennábol jövő kábelt a gépbe és kreáljak egy PPpoE kapcsolatot és ha akkor sem jó akkor kijönnek de ez már elég szar mert haveromnak ugyan ez a nete van és neki fix 12-es pingje van.


köszi



2015. nov. 16. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Es amikor PPPOE kapcsolodtal, akkor mennyi volt a pinged?
2015. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt még nem próbáltam mert nem volt időm de hétvégén kifogom próbálni.
2015. nov. 16. 20:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen és az miért van ,hogy tegyük fel 15:00-tól KB este 21:00-ig nagy a ping utánna tökéletes routerrel. Na erre adjatok nekem választ. :D
2015. nov. 16. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: délután nagyobb a hálózat terheltsége, így nagyobb a válaszidő.

G.

2015. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam, de a haveromnak ugyan ezzel a netszolgáltatóval ugyan ezzel a csomaggal (1.3mb/s le, 120kb/s fel) 30-as fix pingje van Német szerverre kapcsolódva nekem meg általába 80-2000ping a Németszerón.Illetve a magyaron is 80-150ig.

Igen azért írtam 2000 mert szokott annyi lenni szerintetek szolgáltató váltás?

Ígyis ez már a "gyorsított" netváltozat mert 800kb/s letöltésről lett gyorsítva.

Vagy lehet, hogy a gépen van valami vírusom?

2015. nov. 17. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:

A magas pinget (ha adottnak vesszük azt, hogy a "havernak minden mindig jó") okozhatja az otthoni eszközeid hibája vagy a szolgáltatód és a közted lévő kapcsolat.

Vedd ki a routert a hálózatból és használj ideiglenesen egy másik gépet, ha akkor is fennáll a hiba, akkor pedig keresd fel a szolgáltatód.

G.

2015. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben kipróbáltam azt, hogy kiszedtem a routert és az azonnali bejövőt kötöttem a gépbe és láss csodát tökéletes 9-15 ös pingem volt magyar szerveren.

Szóval ha valakinek ilyen van akkor gyanakodhat a UTP kábelre mert a routerünk zsír új.

2015. nov. 22. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!