Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kössek össze két Router-t?

Hogyan kössek össze két Router-t?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
UTP kábellel. Egyik kimenetéből a másik bemenetébe dugod.
2015. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Problémám az, hogy hiába össze kötöttem a két routerem, sajnos ha az egyikre vagyok csatlakozva, akkor nem tudok belépni a másik routerre kapcsolódó tárgyakra, például beltéri,pc illetve ftp kapcsolatot sem tudok nyitni. Most azt szeretném kérdezni, hogy milyen beállitásokat kell elvégeznem, hogy a fö routerről tudjak mindenhez csatlakozni, ne kelljen ahhoz átcsatlakozni mindig a második routerhez.
2015. dec. 3. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:

a fő router wan-ba(vagy internetnek is írhatják) megy az internet és bekapcsolod a dhcp-t ha véletlen nincs bekapcsolva.. a fő router ethernet 1 portját összedugod a második router ethernet 1 portjával és a második routeren kikapcsolod a dhcp-t állítólag ennyi


(nem muszáj a ethernet1-be dugni akármelyik ethernet portba lehet csak azt hoztam fel példának)

2015. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a második routert (gyanítom routeren szimpla otthoni SOHO-"routerre" gondolsz) az első hálózatának/Wifi-lefedettségének kibővítésére használnád, akkor:

1. Össze kell kötni a második router egyik LAN portját a számítógéppel - az első router ne legyen bekötve

2. Fel kell keresni ezen második router webes beállító-felületét (általában valamilyen privát hálózati címen - [link] , [link] , vagy valami hasonló - érhető el)

3. A második router webes beállítófelületén:

* A LAN oldali IP-címét az első router IP-címtartományába esőnek, de DHCP-tartományán kívülinek és az első router IP-címétől különbözőnek kell beállítani.

Tehát ha az első router IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya 192.168.0.100-192.168.0.254, akkor a második router LAN-oldali IP-címe legyen 192.168.0.2

* Ezen második routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert, hogy ne ütközzön az első routerrel.

* A vezetéknélküli azonosítója (SSID) és WPA-kulcsa egyezzen meg, de csatornája/frekvenciája különbözzön az első routerétől.

4. Ezek után a két routert a LAN portjaikon keresztül kell összekötni - tehát például az első router 1. LAN portját a második router 1. LAN portjával. (Azért nem második router WAN-portjával, mert a dupla NAT-olás problémákat okoz.)

2015. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg mindkettőnek ugyanaz az ip címe (alapértelmezett átjáró) akkor a másodiknak adj egy másik címet.


Például ha mindkettőnek a címe 192.168.0.1, akkor a másodikat változtasd meg mondjuk 192.168.0.2-re.

2015. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hú, kicsit bonyolultnak tünik, de nekilátok. Viszont előtte elmondom mi is van pontosan és mi a célom. Igen, két itthon egyszerü routerem van. Egyik D-link a másik Tp-link. Régen vettem őket, wifi jel erősitése miatt. Én ugy csináltam, hogy egyszerüen csak össze kötöttem a két routert. Müköd is meg minden, csak ugye ha már a második routerhez érek, akkor arra kell rácsatlakoznom. Nemrég bekötöttem hikvision dvr kamera rendszert. A DVR-t bekötöttem a fő routerbe, amibe csatlakozik a fő net kábel is. Na, is itt a baj, az hogy ha arra a routerre vagyok csatlakozva amire a DVR is, akkor tudom nézni hálózaton keresztül a kamera képet, de viszont ha már a második routerre vagyok csatlakozva, akkor már nem nyitja meg a kamera képet.
2015. dec. 3. 22:20
 7/13 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy bármelyik routerre vagyok csatlakozva nekem akkor is müködjön, mondjuk a tableten a kamera élő képe.
2015. dec. 3. 22:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg csináltam mindent a leirtak alapján, de sajnos nem müködik. Nem tudok csatlakozni a router wifi jeléhez. A második routeren kikapcsoltam a dhcp-t, át irtam az ip cimét, aztán a SSID-t, de sajnos semmi.
2015. dec. 4. 09:45
 9/13 A kérdező kommentje:
Sikerült! A hiba ott volt, hogy a Wan-ba dugtam a második routernél a kábelt. Nagyon köszönöm a segitséget!
2015. dec. 4. 10:00
 10/13 A kérdező kommentje:
Viszont valami ütközhet, mert most az első router wifi-jére nem tudok csatlakozni mobillal.
2015. dec. 4. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!